Jak zorganizować dobry event?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować dobry event?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Płynna organizacja wydarzenia publicznego wymaga koordynacji wielu działań. Prowadząc przedsięwzięcie tego typu, należy być gotowym na ciężką pracę, a prawdopodobnie także na dużą ilość nerwów. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym aspektom organizacji dobrego eventu.

Praca zespołowa

Ilość obowiązków związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wydarzenia publicznego zależy od skali przedsięwzięcia. Niemal każdy event wymaga jednak zaangażowania w pracę przynajmniej kilku osób. Organizatorzy muszą więc umieć zarządzać zasobami ludzkimi w sposób adekwatny do wielkości wydarzenia. W celu rozdysponowania zadań warto przede wszystkim stworzyć scenariusz eventu. Przygotowując go, należy mieć na uwadze posiadane zasoby. Na tym etapie łatwo jest przecenić swoje możliwości, dlatego dobrze jest regularnie konfrontować pomysły z rzeczywistością. Posiadając scenariusz eventu, można wydzielić obszary i etapy prac, przydzielając je konkretnym członkom zespołu. Każda z osób zaangażowanych w wydarzenie z pewnością odnajdzie się w innym jego obszarze.

Infrastruktura

Plany eventu należy dostosować również do możliwości oferowanych przez jego lokalizację. Czy wydarzenie będzie miało miejsce w środku, czy na zewnątrz? Ile osób pomieści dana lokalizacja? Czy konieczne będzie urozmaicenie infrastruktury danego miejsca? To zaledwie kilka z dziesiątek, o ile nie setek pytań, które należy sobie zadać na etapie przygotowań. Warto jednak pamiętać, że da się nadrobić nawet poważne braki w infrastrukturze lokalizacji eventu. Elementy sceny, ruchome platformy oraz konstrukcję widowni można obecnie nabyć w przystępnych cenach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z ofertą renomowanych firm, takich jak produkująca podesty sceniczne BSC System. Z pewnością znajdziesz tam praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci w sprawnej organizacji eventu.

Pracuj sprytnie, a nie ciężko

Przygotowanie wydarzenia publicznego z reguły wiąże się z ogromną ilością pracy. Na szczęście istnieje wiele sposobów na odjęcie sobie niepotrzebnych obowiązków i przyspieszenie procesów. Należy wspomnieć w tym miejscu przede wszystkim o programach i aplikacjach pomagających w zarządzaniu złożonymi przedsięwzięciami. Trello i Asana to dwa najpopularniejsze produkty tego typu.

Kolejna praktyka, która przynosi świetne rezultaty to delegowanie obowiązków na inne, odpowiedzialne osoby w zespole. W przypadku średnich i dużych projektów samodzielne zarządzenie całością jest niemożliwe. Dlatego to tak ważne, by stworzyć odpowiednią hierarchię i starannie rozdysponować zadania. Część obowiązków można przerzucić także na sponsorów wydarzenia. Jak to możliwe? Zakres obowiązków sponsorów zależy od umowy, jaka istnieje między dwiema stronami. Jeśli sponsor jest otwarty na wsparcie eventu w sposób inny niż finansowy, może to oznaczać znaczne odciążenie zespołu w kwestiach organizacyjnych.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*