Marzy Ci się kwiatowy wianek? Podpowiemy jak go wykonać

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Marzy Ci się kwiatowy wianek? Podpowiemy jak go wykonać

Wianek z kwiatów nie od dziś uznaje się za symbol dziewczęcości. Tego typu gadżety można wykorzystywać do sesji zdjęciowych lub założyć na takie wydarzenia jak pierwsza komunia czy ślub.

Chcesz samodzielnie zrobić wianek? Nic trudnego. Do jego wykonania potrzebujesz przede wszystkim kwiatów i ewentualnie wstążek.

Plecenie klasycznego wianka z polnych zbóż, kwiatów i trawy jest przyjemną i relaksującą rozrywką. Instrukcje do jego wykonania znajdziesz w filmiku poniżej:

Poza klasycznym wiankiem, możesz zrobić też taki, bazujący na opasce. Od razu podpowiadamy, że każda opaska wykonana z żywych kwiatów ma dość krótki żywot i po kilku godzinach płatki zwijają się a całość więdnieje i opada. Jeżeli chcesz po wiele dla Ciebie znaczącej uroczystości mieć taką pamiątkę na długie lata, wybierz kwiaty sztuczne. Będzie je również łatwiej umocować i ułożyć.

Z akcesoriów pomocniczych potrzebujesz cienkiej plastikowej opaski do włosów i zielonego, cienkiego drucika florystycznego. Wszystkie kupisz w pasmanterii. Posłużą one do zapewnienia struktury na której umieścisz kwiaty. Przyda się również pistolet na gorący klej, kilka dodatkowych wsuwek lub spinek mini-żabek.

Spośród kwiatów postaraj się dobrać te o długich łodyżkach. Będzie je łatwiej owijać wokół opaski i łączyć ze sobą. Podczas umieszczania na opasce kwiatów kieruj się zasadą, aby największe z nich umieścić na górze. W ten sposób stworzysz kształt diademu lub też korony, a dodatkowo wianek będzie solidniej umocowany na głowie. Według własnej wizji kolorystycznej i florystycznej owijaj wybrane kwiaty za pomocą ich łodyżek-drucików wokół opaski. Pomagaj sobie gorącym klejem i drucikiem. Dla dodatkowego efektu możesz na końcach wianka przymocować materiałową tasiemkę, która utrzyma wianek w jednym miejscu.

Przeczytaj też: Podpowiadamy, jak wysiać zioła, które potem przez długi czas będziesz używać w kuchni

Zdjęcie główne: Marlene Leppänen/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*