Jak wyhodować awokado w domu? To prostsze, niż myślisz

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wyhodować awokado w domu? To prostsze, niż myślisz

Zapewne nie raz zdarzyło ci się kupić awokado, z którego przygotowałaś wiele ciekawych dań. Co jednak zrobiłaś z pestką? Pewnie jak wiele z nas ją wyrzuciłaś. A to właśnie z niej możesz wyhodować niewielkie drzewko awokado!

Jeżeli jesteś fanką awokado, a do tego lubisz otaczać się roślinami, to niewątpliwie pomysł wyhodowania własnego drzewka na pewno przypadnie ci do gustu. Co więcej, dbając i pielęgnując je może ci wyrosnąć wyjątkowy i dorodny okazać. Jak zatem wyhodować awokado?

Czego potrzebujesz?

  • Pestki awokado
  • 3-4 wykałaczki
  • Słoik z filtrowaną wodą

W sklepie wybierz dorodne, lekko miękkie awokado, pozbawione plam. W domu umyj owoc, przetnij na pół, a następnie wyjmij pestkę i oczyść z miąższu. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie jej w słoiku z filtrowaną wodą przy pomocy wykałaczek, jednak zanim to zrobisz lepiej zostawić ją na noc aż nieznacznie przeschnie, a następnie namaczać ją przez dobę w wodzie. Wspomniane wykałaczki nabij pod kątek prostym w środku wysokości pestki z czterech stron. Dzięki temu będziesz mogła ją oprzeć na gwincie słoika i cała tylko część pestki będzie się moczyła w wodzie.

Wodę wymieniaj co kilka dni, a gdy pestka puści korzenie możesz ją przesadzić do doniczki. W tym celu zakup ziemię kompostową, nawóz naturalny i żwirek. Ten ostatni kładziemy na samym spodzie donicy, a następnie mieszamy ziemię z nawozem. Na koniec wsadzamy pestkę z korzeniem. Gotowe!

Przeczytaj też: Awokado dla urody. Podpowiadamy, jak samemu z jego pomocą stworzyć kosmetyki

Zdjęcie główne: Lisa Fotios/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*