CCC dba o środowisko i wypuszcza ekologiczną kolekcję. Sprawdź szczegóły!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
CCC dba o środowisko i wypuszcza ekologiczną kolekcję. Sprawdź szczegóły!

Zrównoważona moda to coś, co powinna mieć na względzie nie tylko każda marka, ale i konsument. Jeśli wszyscy razem nie będziemy zwracać uwagi na to, w jaki sposób powstają produkty, za chwilę możemy obudzić się w świecie, który z pewnością trudno będzie nazwać dobrym domem. Jeśli więc poszukujesz teraz projektów z ekologicznej, modowej półki to kieruj wzrok w stronę nowej linii CCC.

Co konkretnie przygotował dla nas ten polski brand? Przeglądając ofertę CCC, natrafiszA na produkty oznaczone specjalnymi etykietami. Leather Working Group oznacza, że dodatki wytworzono ze skór z ekologicznych garbarni, dochowujących najwyższej staranności w zakresie ochrony środowiska i wydajności w procesie produkcyjnym. Znaczek Water Based PU wskazuje na użycie materiałów z recyklingu, biodegradowalnych, stworzonych zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Produkty z takim certyfikatem nie zawierają szkodliwych substancji, surowców zwierzęcych. ani związków chemicznych. Do ich produkcji potrzeba niewiele wody i energii. Podczas wytwarzania surowca do powietrza emitowana jest jedynie para wodna. Dzięki temu produkcja nie zanieczyszcza powietrza ani gleby. Oznaczenie Recycled plastic bottles świadczy o tym, że rzeczy wykonano z plastikowych butelek z recyklingu. Taka metoda jest mniej energochłonna, redukowana jest też emisja dwutlenku węgla.

Za sesję linii Go For Nature odpowiedzialny był berliński fotograf Dan Beleiu, który wcześniej pracował dla takich marek jak Loewe, czy Uterqüe oraz magazynów „Interview”, „Numéro”, czy chińskiego „Vogue’a”.

A na jakie konkretnie projekty możesz liczyć? W linii damskiej pojawiły się buty na każdy sezon – od lakierowanych mokasynów do biura, przez weekendowe sneakersy i trampki, po monochromatyczne botki na chłodniejsze dni. W kolekcji dla niego dominują trapery, miękkie sneakersy albo buty sportowe w stylu retro. Równie uniwersalna jest oferta dziecięca z botkami boho, traperami na wielkie wyprawy i wygodnymi sneakersami.

I co Ty na to?

Przeczytaj też: Dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na zrównoważoną modę?

Zdjęcie główne: materiały prasowe CCC

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*