Jak zrobić stolik z palet? Podpowiadamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić stolik z palet? Podpowiadamy!

Od dłuższego czasu szukasz stolika kawowego, który będzie pasował do twojej aranżacji, ale nic nie możesz znaleźć? Lubisz oryginalne przedmioty z charakterem? A może chcesz mieć coś unikalnego czego nie ma nikt inny? To doskonale się składa, bo w niniejszym artykule podpowiemy jak zrobić wyjątkowy stolik z europalet, który możesz dopasować do własnego stylu aranżacyjnego.

Stolik z palet jest nie tylko prosty w wykonaniu, ale i do jego wykonania nie potrzebujesz szczególnych umiejętności manualnych. Dlatego z realizacją tego zadania poradzi sobie niemal każdy kto ma odrobinę chęci, kilka palet, farbę i dodatki, którymi chce przyozdobić swój stolik.

Skąd wziąć palety?

Jeżeli akurat nie miałaś żadnej dostawy mebli czy kostki brukowej wówczas po palety możesz się zgłosić do magazynów sklepów z różnych branż, kupić w hurtowni lub skupach palet. Ich zakup to koszt rzędu 20-30 zł co jest ceną dość atrakcyjną, bowiem to z nich uzyskasz atrakcyjny mebel. Możesz zaopatrzyć się w jedną lub kilka palet. Wszystko zależy od tego jak duży chcesz stolik.  

Jak wykonać stolik z palet?

Do wykonania mebla potrzebujesz:

  • Paletę
  • Papier ścierny gruboziarnisty i drobnoziarnisty
  • Farbę akrylową
  • Pędzel
  •  Kółka
  • Kilka wkrętów
  • Wiertarko-wkrętarkę

Wykonanie:

Paletę zetrzyj gruboziarnistym papierem, a następnie pomaluj całość farbą. Gdy wyschnie przetrzyj całość drobnoziarnistym papierem i pokryj drugą warstwą farby. Po wyschnięciu przy pomocy wkrętarko wiertarki lub wiertarki z możliwością regulacji obrotów przykręć kółka. gotowe!

To podstawowe wykonanie stolika, jednak wariacji jest wiele. Możesz do niego dokręcić płytę OSB, która będzie pełniła rolę blatu, wykonać na nim różne wzory, przytwierdzać ozdoby, pokryć tkaniną, dodaj gąbkę i wykonać pikowania, a także wkręcić ozdobne nóżki. Te ostatnie niewątpliwie dodadzą unikalnego charakteru twojemu meblowi.

https://www.youtube.com/watch?v=cQbL177srpI

Przeczytaj też: Czy wiesz, jak samodzielnie zrobić efektowną i stylową poduszkę?

Zdjęcie główne: 279photo/ adobestock.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*