Jak przyozdobić dom na jesień? Sprawdź te inspiracje!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przyozdobić dom na jesień? Sprawdź te inspiracje!

Jesień to pora roku, w której coraz częściej mamy ochotę spędzać wieczory w domu pod kocem z kubkiem parującej herbaty lub kakao. Wbrew pogodzie panującej za oknem lubimy tworzyć w mieszkaniu przytulny klimat. Zobacz, jakie dekoracje sprawią, że Twoje wnętrze zmieni się nie do poznania.

Jesienna aranżacja wnętrza

Wraz z nadejściem jesieni staramy się wprowadzić do domu odrobinę przytulnego klimatu. Gdy za oknem robi się coraz zimniej, a pogoda nie zachęca do wychodzenia, chcemy zaszyć się pod ciepłym kocem i najlepiej nigdy spod niego nie wychodzić. Warto jednak spróbować przełamać jesienną szarugę odpowiednią dekoracją wnętrza i wycisnąć z tej pory roku wszystko to, co w niej najlepsze.

Jesienne kolory to przede wszystkim żółcie, brązy, czerwienie i pomarańcze. Bez problemu wprowadzimy je do swojego wnętrza chociażby za pomocą pledów. Możemy przykryć nimi łóżko lub kanapę, a całość uzupełnić poduszkami w tych soczystych barwach.

Jesienne ozdoby na okno

Aby miło patrzyło się na jesienny świat, warto zadbać o odpowiednią dekorację okien. Pomogą w tym naturalne elementy otaczającej nas przyrody. Do zasuszonych liści możemy przywiązać sznurek, stworzymy w ten sposób barwną girlandę, idealną do powieszenia w oknie. Zasłaniając framugę, w ciekawy sposób ożywimy wnętrze. W przyozdobieniu szyby pomogą gotowe naklejki na okno, które kupimy w sklepie, lub własnoręcznie wykonane wycinanki. Taka dekoracja ma w sobie wiele uroku i z pewnością będzie przyciągać wzrok zarówno domowników, jak i gości.

Jesienne ozdoby na parapet

Ozdabiając okno, nie możemy zapominać o parapecie. Jesienne ozdoby sprawią, że nabierze on niebanalnego wyglądu. Pomogą nam w tym bukiety z jesiennych liści zebranych podczas spaceru. Włożone do estetycznego wazonu będą przypominać o kolorowym obliczu jesieni. Do dekoracji idealnie sprawdzą się również dynie. W zależności od kolorów dominujących w mieszkaniu możemy pozostawić je w naturalnym odcieniu lub pomalować farbą. Przytulny i nastrojowy klimat zapewnią lampiony i świeczki zapachowe. Zapalane wieczorami pozwolą na chwile odprężenia.

Jesienne dekoracje z papieru

Po jesienne dekoracje nie musimy udawać się do sklepu. Cześć z nich bez problemu wykonamy samodzielnie w domu. Potrzebujemy jedynie kolorowych kartek, kleju i nożyczek. Klonowe liście, grzyby, dynie, kasztany, żołędzie… Ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Takie dekorowanie domu skutecznie pobudza kreatywność i rozwija umiejętności manualne. Możesz zaangażować w nie dzieci, a z pewnością okaże się wspaniałym i kreatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Zdj. główne: Joanna Kosinska/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*