Wiosenne pompony to wesoły dodatek, którym możesz przyozdobić wszystko

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wiosenne pompony to wesoły dodatek, którym możesz przyozdobić wszystko

W Twoim otoczeniu brakuje Ci kolorów? Szukasz czegoś, żeby ożywić przestrzeń, ale nie chcesz stosować zwyczajnych, zachowawczych rozwiązań? Odpowiedzią na te pytania są pompony.

Jak je zrobić? Wystarczy trochę kolorowej włóczki, tektura, ołówek i nożyczki. Na grubszej tekturce odrysuj koło. Jeżeli chcesz żeby Twoje pompony były małe, może to być szklanka, do większych użyj np. deserowego talerzyka. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić dwa szablony.

Każdy z nich przygotuj w dwóch egzemplarzach. Wytnij okręgi tak, aby miały kształt litery C, ale z takim mniejszym klinem. Złóż odpowiadające sobie wielkością C razem, uprzednio umieszczając w nich jeden sznurek z włóczki, z której chcesz robić pompon. Powinien wystawać na kilka cm po obu końcach wyciętego kartonu. Zacznij obwiązywać kartoniki włóczką, uważając na sznurek będący pomiędzy nimi. Im więcej włóczki użyjesz, tym Twój pompon będzie bardziej puchaty i przypominał kulkę. Gdy uznasz, że już wystarczy, przetnij włóczkę po zewnętrznej. Tym sposobem wykonaj dowolną liczbę pomponów.

Do czego je możesz wykorzystać? Właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Za pomocą florystycznego drucika możesz doczepić pompony np. do wiklinowych koszy, osłon doniczkowych, obszyć nimi poszewkę dekoracyjnej poduszki czy koc. Wszystko zależy od liczby pomponów i ich wielkości, ale przede wszystkim Twojej inwencji.

Poniżej znajdziesz kilka instagramowych inspiracji:

Przeczytaj też: Czy wiesz, jak samodzielnie zrobić efektowną i stylową poduszkę?

Zdjęcie główne: Jane Carmona/ unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*