Wyschnięty tusz do rzęs? Wiemy, jak go uratować

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyschnięty tusz do rzęs? Wiemy, jak go uratować

Nawet najdroższe mascary mają to do siebie, że lubią zasychać i to na długo przed końcem zalecanej przez producenta daty do zużycia. Istnieje natomiast kilka prostych sposobów na to, jak reanimować nasz tusz do rzęs.

Dlaczego tusze do rzęs zasychają?

To trochę nasza wina. Tusz zasycha przy kontakcie z powietrzem. Jeśli więc trzymasz tubkę otwartą przez długi czas podczas malowania, z każdą aplikacją wielokrotnie moczysz szczoteczkę, przesuwając nią w górę i w dół opakowania, a po skończonym makijażu nie domykasz szczelnie tuszu, to właśnie dlatego Twój kosmetyk szybko wysycha. Dodatkowo zaschnięte pozostałości mascary na długo nieczyszczonej szczoteczce powodują, że tusz gęstnieje i pełno w nim twardych grudek. Jeśli postarasz się ograniczyć te praktyki, Twój tusz dłużej zachowa świeżość.

fot. Nataliya Vaitkevich/ pexels.com

Jak uratować zaschnięty tusz?

Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą wskrzesić Twój tusz na około dwa tygodnie.

  • Gorąca woda

Zagotuj wodę i wzdłuż do niej tusz na kilka minut. To powinno poprawić jego konsystencję. Jeżeli ten zabieg nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, dodaj do tubki kilka kropli oleju lub wody. To jeden z najbezpieczniejszych sposób, bo nie wpływa na skład chemiczny produktu.

  • Krople do oczu

Krople do oczu lub płyn do soczewek to kolejny sposób, który możesz wykorzystać. W ich składzie są substancje bezpieczne i niepodrażniające struktury oka. Dodaj kila kropli do tubki, a następnie wstrząśnij ją lub zroluj w dłoniach, by wszystko dobrze się wymieszało. Sposób nie sprawdzi się przy tuszach wodoodpornych.

  • Kilka kropli kosmetyków

Do tuszu możesz dodać również inne kosmetyki, na przykład płyn micelarny lub zwilżać nim samą szczoteczkę przed każdorazową aplikacją. Nie zawsze jest to jednak dobry sposób, bo zawarte w różnych kosmetykach substancje mogą różnie reagować po ich zmieszaniu.

  • Specjalistyczne płyny

Na rynku dostępne są również specjalne preparaty przedłużające żywotność kosmetyków. Jednym z nich jest wielofunkcyjny płyn marki Inglot. Dodaj kilka kropli do tubki tuszu, a następnie zroluj go w dłoniach. Twój tusz będzie jak nowy.

Inglot Duraline – ok. 38 PLN

Przeczytaj też: Przepis na czerwoną szminkę, czyli absolutny must-have w kosmetyczce każdej fanki makijażu

Zdjęcie główne: Breakingpic/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*