Zalety rolet okiennych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety rolet okiennych

Artykuł sponsorowany

Rolety mają wiele zalet i potrafią bardzo wpłynąć na finalny efekt aranżacji. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z montażu rolet okiennych w domu bądź mieszkaniu. 

Większa prywatność 

Rolety okienne to rozwiązanie, które sprawdzi się do każdego typu pomieszczeń, szczególnie, że na rynku dostępne są różne modele, takie jak rolety dzień-noc, rolety zewnętrzne antywłamaniowe czy rolety rzymskie, dzięki czemu łatwo dopasować je do swoich potrzeb. Rolety zapewniają większą prywatność i intymność, zwłaszcza w mieszkaniach, które położone są na parterze lub w bliskim sąsiedztwie innego bloku.

Możliwość regulacji jasności w pomieszczeniu

Nowoczesne rolety typu dzień- noc są bardzo komfortowe, ponieważ umożliwiają regulację światła, które wpada do pomieszczenia. Chociażby z tego względu rolety okienne są praktyczniejszym rozwiązaniem od tradycyjnych zasłon. Warto zaznaczyć, że są również łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i dobrze prezentują się w większości aranżacji. Rolety dzień-noc, takie jak modele dostępne na poniższej stronie: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/fioletowe-rolety-dzien-noc, zapewniają latem osłonę przed słońcem oraz gwarantują dobre zaciemnienie sypialni na noc. Dzięki możliwości zamówienia rolet na wymiar, można dopasować je również do okien o niestandardowych wymiarach.

Izolacja termiczna oraz od hałasu z zewnątrz

W porównaniu do zasłon czy żaluzji rolety zapewniają także lepszą izolację cieplną. Zwłaszcza rolety zewnętrzne antywłamaniowe świetnie sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, ponieważ minimalizują uciekanie ciepła przez nieszczelne okna, co pozwala obniżyć rachunku za ogrzewanie. Solidne rolety zewnętrzne po zasłonięciu zapewniają również większe bezpieczeństwo i stanowią izolację od hałasu z podwórka. Warto zdecydować się na nie, jeśli Twoje mieszkanie wychodzi na ruchliwą ulicę. 

Lekkość i prosty design

Nowoczesne rolety można zamówić w każdym dostępnym kolorze, dzięki czemu można je łatwo dopasować do preferowanego stylu wnętrzarskiego. Warto sprawdzić zwłaszcza modele sterowane za pomocą pilota lub aplikacji na smartfon, dzięki czemu można zarządzać nimi z łóżka czy z kanapy, a także po wyjeździe na urlop.

Fot.: Jean van der Meulen/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*