Pięć kont na YouTube, które są doskonałym źródłem pomysłów diy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pięć kont na YouTube, które są doskonałym źródłem pomysłów diy

Internet i powszechna dostępność do mediów społecznościowych niesie ze sobą wiele zalet. Między innymi możemy tam znaleźć wiele darmowych porad i trików, które przydają się w codziennym życiu.

DIY to określenie pochodzące z języka angielskiego i będące skrótem pochodzącym od pierwszych liter określenia „do it yourself” czyli „zrób to sam”. Na YouTube znajdziemy wiele kanałów poradnikowych z rozmaitymi DIY. Dzięki filmikom możemy nauczyć się niemal każdego rękodzieła. Możemy także dowiedzieć się, jak przerobić posiadane przez nas rzeczy, aby znów stały się modne.

Cleverly – kompleksowe DIY na YouTube

Jednym z ciekawszych kanałów DIY na YouTube jest Cleverly. Cleverly to z angielskiego zręcznie, a samo słówko clever oznacza sprytny, mądry. Już sama nazwa konta jest przewrotna i w ciekawy sposób wskazuje na charakter profilu. Znajdziemy tu przeróżne porady do zastosowania we własnym domu i ogrodzie: od tipów kulinarnych, poprzez sprzątanie, renowację garderoby, aż po uprawę roślin.

Kanał prowadzony jest w języku angielskim, jednak w zdecydowanej mierze opiera się na niemych filmach. Oglądając porady, bez trudu zrozumiemy zamysł i sposób postępowania. Niezrozumiałe słówka możemy spokojnie przetłumaczyć za pomocą translatora lub słownika. Na Cleverly warto podglądać kuchenne porady, które sprawią, że nasze gotowanie wejdzie na wyższy poziom, pomysły na świąteczne dekoracje czy lifehacki na uprawę kwiatów.

Liz Fenwick DIY

Kolejnym anglojęzycznym kanałem z poradami DIY na YouTube jest Liz Fenwick DIY. Znajdziemy na nim wiele porad, jak udekorować, urządzić i wystylizować mieszkanie. Jest to kanał, który każdy maniak aranżacji wnętrz i renowacji starych mebli powinien zasubskrybować.

Liz dzieli się tanimi sposobami na stworzenie efektu wow. Doradza jak przearanżować przestrzeń, pokazuje, jak krok po kroku odnowić stare meble, zdradza, gdzie kupić tanie elementy wyposażenia mieszkania.

5 sposobów na…

Osiem lat temu na polską scenę YouTube’ową wkroczyła kreatywna piątka panów, którzy prezentują swoje „5 sposobów na…”. Chłopaki dzielą się patentami w niemal każdej dziedzinie życia – od gotowania, poprzez oszczędzanie, aż po celebrację rodzinnych uroczystości. Pół żartem, pół serio przy ich wsparciu dowiemy się, jak dać przedmiotom drugie życie, stworzyć coś z niczego, kreatywnie spędzić wolny czas. 

Niejako w odpowiedzi na męski projekt powstał spin-off w postaci projektu o nazwie Sprytne Babki. Kanał stworzony przez partnerki bohaterów 5 sposobów na… obfituje w babskie porady. Znajdziemy tu wiele kulinarnych, urodowych i modowych tipów.

Hetal’s Art

Szukając pomysłów na dekorowanie domu, warto odwiedzić kanał Hetal’s Art. Znajdziemy na nim filmy instruktażowe, jak zrobić dywany, organizery, ścienne dekoracje. Wszystko to z użyciem niepotrzebnych materiałów. Oprócz dawania przedmiotom drugiego życia, na kanale znajdziemy wskazówki do samodzielnego wykonania biżuterii.

Ula Pedantula

Ula Chincz znana szerszej publiczności jako Ula Pedantula to prawdziwy wulkan energii. Dziennikarka, mama, autorka książek i poradników oraz YouTuberka. 

Na kanale Pedantuli znajdziemy dziesiątki porad z zakresu prowadzenia domu, pielęgnacji ogrodu, testy sprzętów AGD, poradniki dla młodych rodziców… Przede wszystkim zaś na jej kanale znajdziemy wiele porad z zakresu sprzątania – w tym także ekologiczne zamienniki czy sposoby na radzenie sobie z ekstremalnie zabrudzonymi rzeczami. Pedantulę powinien poznać każdy dążący do perfekcji pan i pani domu. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*