Nie tylko żywe kwiaty – sprawdź, jak jeszcze stylizować wazon

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nie tylko żywe kwiaty – sprawdź, jak jeszcze stylizować wazon

Masz w domu wazon, jednak włożenie do niego zwykłego bukietu kwiatów wydaje Ci się zbyt banalne? Proponujemy garść inspiracji, które udowadniają, że szklany wazon nie musi być nudny!

Świeże kwiaty przycięte w nietypowy sposób

Włożenie do wazonu świeżych kwiatów i stworzenie z nich pięknej dekoracji to najbardziej oczywisty pomysł na wykorzystanie wazonu. Jeśli uważasz, że jest zbyt banalny, możesz przyciąć świeże kwiaty w taki sposób, by całe zmieściły się w wazonie. Z pewnością stworzą w ten sposób ciekawą kompozycję.

Sztuczne kwiaty

Jeżeli nie lubisz lub nie chcesz trzymać w domu żywych kwiatów albo nie masz czasu na ich pielęgnację, warto je zastąpić sztucznymi. W ten sposób możesz cieszyć się w domu roślinami, które o danej porze roku nie występują w naszej szerokości geograficznej.

Świece

Świece włożone do szklanego wazonu potrafią uczynić wnętrze przytulnym. Dla najlepszego efektu do jednego dużego wazonu włóż kilka świec różnej wysokości. Zadbaj jednak o to, by płonące świece nie stały zbyt blisko szkła, gdyż w ten sposób na wazonie może powstać czarny osad.

Trawa pampasowa

Jeżeli lubisz minimalistyczny wystrój wnętrz, włożenie do wazonu trawy pampasowej będzie świetnym rozwiązaniem. Jest to niezwykle prosta dekoracja, która daje spektakularny efekt. Trawę możesz kupić w kwiaciarni lub przez internet, a jesienią zebrać ją na pobliskich łąkach.

Suszone rośliny

Kompozycje z suszonych kwiatów, roślin, owoców i traw mogą się prezentować równie pięknie jak świeże kwiaty. Jedyną ich wadą jest to, że szybko zbierają kurz. Jednak jest na to sposób! Ułóż suszone rośliny w piękną aranżację, a następnie przykryj wazonem obróconym do góry nogami.

Suszone liście

Pozostając w tematyce dekoracji z suszu, nie można nie wspomnieć o suszonych liściach. Najczęściej do wazonowych kompozycji wykorzystuje się te z eukaliptusa lub palmy. Dla lepszego efektu można pokryć je lakierem w kolorze złota, srebra lub miedzi.

Kamienie dekoracyjne

W szklanych wazonach bardzo dobrze prezentują się dekoracyjne kamienie. Jeżeli zależy Ci na wypełnieniu całej przestrzeni wazonu, zacznij od włożenia największych kamieni na sam dół, a najmniejszych na górę.

Las w słoiku

Szklany wazon możesz wykorzystać jako miejsce na swój prywatny las. Do jego wykonania potrzebne będzie odpowiednie podłoże (kamienie i ziemia), by odprowadzało wodę. Rośliny natomiast powinny lubić wilgoć i być małych rozmiarów. Jako uzupełnienie pustych przestrzeni może służyć mech, który dodatkowo pomoże ustabilizować mikroklimat.

Piasek dekoracyjny

W przezroczystym wazonie idealnie prezentują się kompozycje z piasku dekoracyjnego. Można znaleźć go we wszystkich kolorach tęczy, a to, jakie kompozycje stworzymy, zależy tylko od naszej wyobraźni. Może to być delikatne ombre, fantazyjne pasy lub trójkąty.

Zdj. główne: Chloe Bolton/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*