3 akcesoria dla kotów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
3 akcesoria dla kotów

Artykuł sponsorowany

Koty towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Te charakterne i niezależne zwierzaki nigdy tak naprawdę nie dały się w stu procentach udomowić. Z tego powodu w domu należy zapewnić im warunki, zbliżone do tych, które miałyby w naturze. Dzięki kilku akcesoriom można zafundować swojemu kotu naprawdę wspaniałe życie, nawet w mieszkaniu w bloku. Oto elementy przydatne w wyprawce dla kota.

Drapak

Drapanie jest naturalną potrzebą kota, którą zwierzę będzie spełniać bez względu na to, czy będzie miał do tego wyznaczone miejsce, czy nie. Żeby uratować swoje meble, ściany, buty przed kocimi pazurami, musisz zapewnić pupilowi powierzchnię do drapania. Drapak możesz wykonać samodzielnie z materiałów znalezionych w domu i dostępnych w sklepach budowlanych. Elementy do drapaka możesz także kupić przez internet na przykład w sklepie zoologicznym online.

Drapaki dla kotów to absolutny wymóg, ponieważ podczas drapania zwierzę oczyszcza pazury z zanieczyszczeń wyniesionych z kuwety, utrzymuje komfortową długość paznokci oraz znaczy teren. Drapak jest więc elementem umożliwiającym kotu dbanie o swoją higienę i realizowanie naturalnych potrzeb. Najlepsze będa drapaki w postaci kocich drzewek, ponieważ pozwalają one kotu na wdrapywanie się na wysokie punkty i obserwację terenu z góry, co daje mu poczucie bezpieczeństwa. Jeśli masz w domu rośliny drzewiaste z wykształconym pniem, one również mogą służyć kotu za drapak.

Zabawki dla kota

Kolejnym obowiązkowym elementem w wyprawce dla kota są zabawki. Mały kociak potrzebuje w ciągu doby co najmniej godziny zabawy, aby móc rozładować rozpierającą go energię. Zmęczenie podczas zabawy gwarantuje kotu wysoką jakość snu, podczas którego organizm rozwija się, ciało rośnie, a w pamięci długotrwałej utrwalają się przyswojone informacje. Dorosły kot również powinien bawić się zabawkami od 30 do 45 min na dobę. Dostarczanie zwierzakowi rozrywki w postaci zabawy wędką lub różdżką pozwala na realizowanie naturalnych instynktów łowczych. Koty, jako drapieżniki mają silną potrzebę polowania na ofiary, ale żeby zapobiec frustracji, wynikającej z nieudanych łowów, zabawę wędką należy zakończyć karmieniem lub podaniem przysmaków. 

Kolejną bardzo rozwijającą zabawką dla kota, jest mata węchowa. Stymuluje ona zwierzę intelektualnie, wymaga wysiłku, żeby zdobyć pożywienie, ale też automatycznie nagradza za starania. Inne akcesoria dla kotów, takie jak szeleszczące piłki, myszki z dzwoneczkiem i tym podobne zabawki, również mogą urozmaicać pupilowi dzień. 

Poidełko – fontanna

Koty sprawiają swoim opiekunom bardzo dużo problemów, jeśli chodzi o picie wody. Te zwierzęta piją z miski bardzo niechętnie, ponieważ woda stojąca szybko traci świeży i atrakcyjny dla kota smak. Jest to spowodowane również zasadami, jakie panują w naturze. Woda płynąca naturalnie się filtruje, przez co jest bezpieczniejsza niż woda stojąca.

Koty pobierają wodę dla swojego organizmu przede wszystkim z pożywienia, dlatego kocia karma powinna być mokra, a nie w formie suchego granulatu. W upalne dni kot, który nie pije wody łatwo może się odwodnić, co może nawet prowadzić do śmierci, a już na pewno do uszkodzenia nerek. Fantastycznym rozwiązaniem, aby zachęcić kota do picia, jest zakup specjalnego poidełka – fontanny, który cały czas pompuje wodę i sprawia, że zachowuje ona świeży smak, a kot chętniej ją pije.

To dla zwierzęcia nie tylko atrakcja, lecz także powrót do natury i swoich korzeni. Dzięki takiemu gadżetowi Twój kot z pewnością zacznie pić więcej wody, co poprawi jego zdrowie i samopoczucie.

Zdj. główne: Ilse Orsel/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*