Niecodzienne nakrycia głowy. Jak wybierać? Jak właściwie o nie zadbać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Niecodzienne nakrycia głowy. Jak wybierać? Jak właściwie o nie zadbać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nietypowe nakrycia głowy to część garderoby uwielbiana przez sporą rzeszę ludzi. Wbrew pozorom w oryginalnych nakryciach lubują się nie tylko kobiety – również mężczyźni bardzo często zwracają dużą uwagę na to, co noszą na głowie oraz na to, jak dobrze komponuje się to z pozostałymi elementami ich stroju i czy dobrze wpisuje się w daną stylizację. Niezależnie od tego, jak bardzo nietypowa jest nasza wizja, na pewno znajdziemy propozycje dla siebie. Na potwierdzenie tych słów, przygotowaliśmy artykuł, w którym opisujemy różne nietypowe nakrycia głowy. Podpowiadamy w nim również, jak właściwie o nie zadbać. 

Niecodzienne nakrycia głowy – czapki, kapelusze i berety na wyjątkowe okazje lub dla oryginalnych osób. Co ciekawego możemy włożyć na głowę?

Nakrycie głowy koniecznie musi być dopasowane do specyfiki konkretnej stylizacji. Niezależnie od tego, jak bardzo oryginalna będzie ta druga, na szczęście łatwo znajdziemy coś, co stanie się jej efektownym dopełnieniem. Jeśli chodzi o rodzaje nakryć, które dobrze połączą się z odważnymi kreacjami, wspomnieć należy tu przede wszystkim o takich typach jak:

  • czapki: chociaż większość z nich to proste fasony, przeznaczone raczej do casualowych stylizacji, warto pamiętać, że niektóre czapki – w tym te z daszkiem – to bardzo oryginalne dodatki, imponujące krojem, dodatkami czy kolorem;
  • berety: niegdyś były bardzo popularnymi elementami garderoby, dziś są nieco zapomniane. Właśnie przez to często okazują się doskonałym dopełnieniem stylizacji utrzymanych w oryginalnym tonie, czego dobrym przykładem jest czerwony wełniany beret z francuską woalką;
  • kapelusze: z kapeluszami sprawa ma się bardzo podobnie, jak w przypadku beretów – zwłaszcza, jeśli chodzi o tak nietypowe, a jednocześnie znane fasony jak kapelusz sarafi. Podobną funkcję mogą pełnić kaszkiety. 

Nakrycia głowy nie tylko chronią przed zimnem. Nakrycie głowy to ważny element ubioru, decydujący o charakterze stylizacji 

Pamiętajmy, że czapki powinny nie tylko chronić przed zimnem czy palącym słońcem. Wszystkie nakrycia głowy są też jednym z najbardziej dominujących elementów stroju, w ogromnym stopniu wpływających na jego ogólne „brzmienie” – zwłaszcza w połączeniu z innymi, nietypowymi elementami. Kompletując garderobę, która ma pozwolić nam wyróżnić się z tłumu, szczególną uwagę należy więc zwrócić na czapkę czy kapelusz. 

Nietypowe nakrycia głowy. Jak odpowiednio zatroszczyć się o kapelusz lub beret? Najważniejsze zasady pielęgnacji naprawdę cennych nakryć

Oryginalne nakrycia głowy zwykle nie należą do najtańszych. Aby jak najdłużej zachować ich dobry wygląd, należy wiec zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Szczególnie ważna okazuje się ona w przypadku kapeluszy, kaszkietów i innych modelowanych nakryć. Ze względu na to, że nie można ich prać, koniecznie należy zaopatrzyć się w gąbki do czyszczenia kapeluszy.

Fot.: Materiały prasowe Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*