Jak samodzielnie zrobić kimono plażowe/ narzutkę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak samodzielnie zrobić kimono plażowe/ narzutkę?

Sezon plażowy trwa w najlepsze. Słońce bywa uciążliwe i dobrze jest nieco okryć ciało, gdy przez dłuższy czas przebywamy na plaży. Warto więc mieć kimono na plażę, albo zrobić je samodzielnie – zobacz jak!

Damskie kimono na plażę to nie tylko dobry sposób na zakrycie ciała przed rażącymi promieniami słońca, to również efektowna część letniej stylizacji. Moda na tego typu letnie okrycie przywędrowała do Europy z Japonii.

Jednak tradycyjna forma kimona została nieco zmodyfikowana przez zachodni rynek i obecnie, jeśli chodzi nam o kimono plażowe, to mamy głównie na myśli przewiewną narzutkę, która ma dość uniwersalne zastosowanie.

Idealne okrycie na plażę. Jak samodzielnie zrobić kimono?

W sieciówkach odzieżowych na pewno znajdziemy przeróżne style i kroje kimona plażowego. Jednak nie musimy podążać za trendami i kupować tego, co zapewne będzie miała na plaży większość z pań.

Wykonanie takiej plażowej narzutki nie jest trudne, wystarczy znaleźć odpowiednią inspirację, a tych jest mnóstwo w sieci. Na przykład w serwisie społecznościowym Pinterest, który umożliwia dzielenie się materiałami wizualnymi, znajdziemy instrukcję krok po kroku jak samodzielnie zrobić kimono plażowe.

Żeby wykonać taki letni, przewiewny kardigan/narzutkę, potrzebujemy tkaniny o kwadratowych wymiarach, najlepiej 1,5 metra szerokości i długości. Większość gotowych tkanin ma już taką szerokość. Jeśli chodzi o rodzaj materiału, to jego wybór to już bardzo indywidualna kwestia, najważniejsze, by był lekki i przewiewny. Może to być na przykład delikatny szyfon. 

Bazą do wykonania kimona jest stworzenie jego wykroju. Nasz materiał powinniśmy złożyć dwukrotnie, do uzyskania kwadratu o długości boku 75 cm. Niezbędnymi narzędziami, które pomogą nam w tworzeniu kimona, będą: miarka krawiecka, nożyczki i sznurek (najlepiej wybrać taki z cienkiego tworzywa).

Pierwszym krokiem będzie zmierzenie wymiarów i wycięcie około 30 cm materiału po łuku, od dwóch trzecich wysokości do samego dołu. Po jednokrotnym rozłożeniu, powinniśmy zszyć boki naszego powstającego kimona, czyli części półokrągłe po obu jego stronach. 

Następnie na środku złożonej części materiału robimy nacięcia dokładnie w połowie tkaniny, tworząc miejsce na głowę, i równoległe dziurki, przez które będzie można przeciągnąć sznurek. Później przy pomocy igły i nitki przyszywamy sznurek, aby nie wysuwał się nam z materiału. 

Kimono plażowe można wykonać tak naprawdę w przeróżnych odsłonach. Jako narzutę zakładaną przez głowę z mocno wyciętymi rękawami, jak w przypadku opisanym powyżej. 

Można również wybrać do jego stworzenia materiał koronkowy, zwłaszcza w białym kolorze. Biel jest odcieniem, który nigdy nie wyjdzie z mody. W zależności od tego, jakiej szerokości i długości dobierzemy materiał, nasza narzutka plażowa może sięgać długością aż do kostek lub zakrywać jedynie część stroju kąpielowego. Jeśli kimono jest szersze, mamy też większy przewiew, co jest ulgą w upalne dni.

Przeczytaj też: https://diysy.pl/ubrania/jak-samodzielnie-zrobic-stroj-kapielowy-to-prostsze-niz-myslisz/

Zdjęcie główne: murat esibatir/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*