Jak samodzielnie zrobić strój kąpielowy? To prostsze, niż myślisz!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak samodzielnie zrobić strój kąpielowy? To prostsze, niż myślisz!

Jeśli nie możesz znaleźć perfekcyjnego stroju kąpielowego albo po prostu chcesz zyskać unikatowy element garderoby, zrób go sama! Pokazujemy, jak w kilku prostych krokach wykonać samodzielnie kostium, który sprosta twoim oczekiwaniom.

Moda na dodatki wykonane własnoręcznie nie przemija, a wręcz rozkwita – popularne stają się nie tylko biżuteria handmade, ale także ozdoby butów, akcesoriów i ubrania. Znajdując nieużywane materiały i poświęcając chwilę wolnego czasu na uszycie czegoś, nie tylko pomagamy planecie i oszczędzamy pieniądze, ale także zyskujemy zupełnie niepowtarzalny element garderoby! 

Strój kąpielowy jest jedną z łatwiejszych rzeczy do wykonania własnoręcznie – nie potrzebujemy wielu umiejętności ani sprzętu, poza kilkoma podstawowymi narzędziami i zapałem do pracy. Jak więc zrobić strój kąpielowy samodzielnie?

Zrób to sama od podstaw

Jednym z najprostszych sposobów na wykonanie samodzielnie stroju kąpielowego jest uszycie go z koszulki w rozmiarze XXL (im większa, tym lepiej) – uzyskamy w ten sposób górę i dół w tym samym kolorze z jednego kawałka materiału.

Wybraną koszulkę rozkładamy na płaskiej powierzchni. Dla wykonania wzoru, układamy na niej stanik oraz majtki, których krój chcemy „pożyczyć” w naszym nowym stroju – da nam to ogólny ogląd tego, ile materiału potrzebujemy i jak będzie wyglądał w przybliżeniu efekt końcowy.

Przypinamy stanik i majtki szpilkami do koszulki. Zaczynając od majtek, powoli zaczynamy wycinać fason – wprowadzamy modyfikacje co do ich ostatecznego kroju, np. do tego, w jakim stopniu chcemy, żeby były wycięte. Po otrzymaniu dwóch gotowych kawałków materiału, zszywamy je razem przy pomocy maszyny do szycia, a także wszywamy gumkę. To samo robimy z górą naszego stroju – wycinamy, upewniając się, że trzymamy się dobrego kroju, a następnie oba kawałki materiału zszywamy razem.

Jeżeli chcemy, na koniec możemy przyszyć ewentualne dodatki – koraliki, wstążki, a nawet naszywki. Gotowe!

Przerób!

Możesz nie chcieć szyć stroju od podstaw samodzielnie z wielu powodów – braku czasu, umiejętności, chęci albo prozaicznego braku maszyny do szycia. Co zrobić jednak, kiedy chcesz nieco odświeżyć swoją szafę, a wszystkie twoje stare stroje Ci się znudziły? Nie wyrzucaj ich – istnieje kilka sposobów, dzięki którym stare ubrania przerobimy, unowocześniając krój albo po prostu odświeżając ich wygląd. Jak przerobić stary strój kąpielowy? To proste!

Jednym ze sposobów na odświeżenie wyglądu swojego stroju jest przerobienie jednoczęściowego na… dwuczęściowy. Brzmi banalnie? Efekt bywa zaskakujący! To idealna opcja, kiedy strój jednoczęściowy się znudził, albo po prostu jego rozmiar już nam nie odpowiada. 

Jak to zrobić? Rozcinamy strój nieco powyżej linii pępka, uzyskując w ten sposób majtki z wysokim stanem. Jeśli jednak taki krój nam nie odpowiada, możemy go zmodyfikować wedle swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak, że majtki z wysokim stanem są teraz w modzie, a poza tym trudno odmówić im wygody! 

Górę stroju, w zależności od jego poprzedniego fasonu, zszywamy tak samo jak było oryginalnie bądź zmieniamy – możemy dodać inne zapięcie, wiązanie na szyi, sznurki do zawiązania stanika…

Drugim, jeszcze prostszym sposobem, jest wzbogacenie naszego starego stroju o różnego rodzaju dodatki – jeśli jego fason jest dla nas zbyt prosty, pomyślmy nad dodaniem modnych w tym sezonie frędzli czy koralików!

Przeczytaj też: Jak samodzielnie zrobić torbę plażową?

Zdjęcie główne: pixabay/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*