Jak samodzielnie zrobić torbę plażową?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak samodzielnie zrobić torbę plażową?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, ochoczo będziemy wyruszać też na plażę. Niezbędna jest wówczas torba plażowa. Podpowiemy, jak wykonać ją samodzielnie.

Ma być praktyczna, pojemna, ale też po prostu ładna. Na rynku możemy dostać wiele gotowych modeli toreb plażowych, ale jeśli wykonamy ją sami, na pewno będziemy mieć dużo większą satysfakcję i szansę na to, że będzie maksymalnie unikatowa.

Szukasz idealnej torby na plażę? Zrób ją sama

Od naszych indywidualnych preferencji zależy, z jakiej tkaniny zdecydujemy się uszyć torbę plażową, ale ciekawym pomysłem jest wykonanie jej z materiału wodoodpornego. W końcu będziemy przebywać na plaży, blisko wody, a i pewnie będziemy chcieli zapakować do naszej torby np. mokry strój kąpielowy.

Metoda DIY to bardzo popularny obecnie trend, nazywany inaczej “zrób to sam”, który promuje ideę związaną z samodzielnym i niekomercyjnym wykonywaniem różnych rzeczy. W ramach tej idei można stworzyć też praktyczną torbę plażową. 

Jak samodzielnie uszyć torbę plażową? Instrukcja krok po kroku:

Nam przypadł do gustu pomysł udostępniony na vlogu na portalu YouTube, pokazujący, jak wykonać torbę plażową z papieru wodoodpornego. 

Do wykonania torby musimy przygotować pasek parciany, a także kawałek papieru wodoodpornego (tutaj możemy kupić papier o wybranym wzorze, np. liści palmowych – wzór ewidentnie kojarzy się z latem i wakacjami) o wymiarach 50×90 cm oraz cztery kwadraty nieco szersze niż taśma parciana. 

Przygotować musimy też oczywiście i akcesoria do szycia (igły, nici, nożyczki). Następnie zaznaczamy położenie uchwytu 17 cm od krótszej krawędzi i 10 cm od dłuższej krawędzi. Końcówki taśmy zakrywamy kwadratami wyciętymi z przygotowanego wcześniej papieru i przyszywamy je po obydwu stronach torby. 

Torbę składamy na pół i spinamy boki. Po ich zszyciu formujemy dno, składając papier tak, aby na krawędzi powstał trójkąt równoramienny, którego wysokością będzie szew. Pamiętajmy o tym, że szerokość podstawy trójkąta wyznacza szerokość dna naszej torby. Następnie formujemy taki sam trójkąt po drugiej stronie torby – teraz musimy przeszyć oba wzdłuż podstawy. Później ostrożnie wywijamy torbę na prawą stronę, zaczynając w miejscu szwów bocznych, delikatnie, aby nie rozedrzeć przeszytego papieru. Potem możemy już zdecydowanie zmiąć torbę i wypchnąć ją na prawą stronę. Na koniec wywijamy krawędź z powrotem na lewą stronę na około 2 cm, po czym zawijamy jej szerszy fragment. I mamy gotową, unikatową, wodoodporną torbę, którą możemy zabrać na plażę.

Pojemna, praktyczna, funkcjonalna i unikatowa – taka będzie torba plażowa stworzona samodzielnie

Wyprawa na plażę, nawet gdy bywa spontanicznie podjętą decyzją, może być dopięta na przysłowiowy ostatni guzik, jeśli zapakujemy do torby plażowej niezbędne rzeczy. Słońce praży niemiłosiernie, więc musimy spakować okulary przeciwsłoneczne, krem z wysoką ochroną UV, ale też jakiś olejek wspomagający opalanie. Wiele osób lubi na plaży czytać, więc do torby plażowej warto spakować też jakąś ciekawą książkę. 

Jeśli sami zrobiliśmy pojemną torbę, nie musimy się martwić, że na cokolwiek zabraknie nam miejsca i będziemy musieli  pakować np. jedzenie w foliowe reklamówki. Do tego plażówka wykonana samodzielnie to świetna sprawa, a i niemała satysfakcja, bo na pewno nikt nie będzie miał takiej samej, co niestety mogłoby się zdarzyć, gdybyśmy kupili ją w jakiejś popularnej sieciówce.

Przeczytaj też: Jak samodzielnie zrobić opaskę do włosów?

Zdjęcie główne: Nada Gamal/ unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*