Odgrzybienie organizmu – na czym polega i co warto stosować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Odgrzybienie organizmu – na czym polega i co warto stosować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czasami problemy trawienne, wzdęcia, zaparcia, biegunki, podatność na infekcje czy przewlekłe stany zapalne są wywołane przez nadmierną aktywność drożdżaków z rodzaju Candida. Rozwój grzybicy ogólnoustrojowej jest nie tylko uciążliwy, ale może być nawet niebezpieczny. Z tego powodu warto jak najszybciej rozpocząć proces odgrzybiania organizmu. Na czym on polega i co warto wówczas stosować? Podpowiadamy.

Na czym polega odgrzybianie organizmu?

Odgrzybianie organizmu to kilkuetapowy proces, którego celem jest wyeliminowanie nadmiaru drożdżaków z gatunku Candida, ponieważ ich nadmierny rozrost jest przyczyną grzybicy ogólnoustrojowej. Odgrzybienie organizmu warto przeprowadzać pod kontrolą lekarza. To specjalista powinien dopasować leczenie do potrzeb pacjenta. W leczeniu kandydozy stosuje się cztery typy leków, które mogą być podawane doustnie lub dożylnie. Są to głównie antybiotyki i chemioterapeutyki. Uzupełnieniem farmakologicznej metody odgrzybiania organizmu powinno być wdrożenie odpowiedniej diety, a także suplementacji. 

Dieta na odgrzybianie organizmu

Bardzo ważnym elementem, który wspomaga proces odgrzybiania organizmu, jest właściwa dieta. Powinna być ona pozbawiona przede wszystkim tłuszczów i cukrów prostych. Pacjenci zmagający się z kandydozą, muszą unikać również pleśni, a także drożdży. Niewskazane jest więc spożywanie różnego rodzaju wyrobów ciastkarskich i piekarniczych, słodzonych napoi, owoców bogatych w cukier, a także wyrobów browarniczych i gorzelniczych. Do diety należy włączyć produkty, które zawierają pożyteczne bakterie kwasu mlekowego, czyli probiotyki. Znajdują się one m.in. w kefirze, jogurtach, zsiadłym mleku czy kiszonkach.

Suplementy na odgrzybianie organizmu 

Osoby zmagające się z kandydozą, mogą sięgnąć również po naturalne suplementy na odgrzybianie organizmu. Obecnie dostępnych jest wiele tego typu środków. Wśród najpopularniejszych można wymienić olejek z oregano, kwas kaprylowy, kurkumę, czosnek czy preparaty wieloskładnikowe, zawierające ekstrakt z roślin leczniczych. W celu odgrzybienia organizmu można stosować również probiotyki, a więc preparaty zawierające wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych. 

Podczas procesu odgrzybiania organizmu pomocniczo można wykorzystywać również zioła o działaniu grzybobójczym i regenerującym, a także nawilżającym błony śluzowe. Takie działanie wykazuje tymianek, kminek, czarnuszka, echinacea, goździk, piołun, drzewo herbaciane czy aloes. Warto jednak wcześniej zapytać swojego lekarza prowadzącego czy konkretny suplement lub zioło nie będzie wchodziło w interakcje z przepisanymi przez specjalistę lekami.

Grafika: www.freepik.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*