Jak zrobić jeansową spódnicę? Oto kilka opcji DIY

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić jeansową spódnicę? Oto kilka opcji DIY

Moda na jeans pojawia się i znika. Obecnie ten kultowy materiał przechodzi renesans. Jeansowe spodnie, kurtki i spódnice to totalny must-have w naszych szafach! Dziś podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić jeansową spódnicę!

Samodzielne wykonanie jeansowej spódnicy to wbrew pozorom dość proste zadanie. Do jej wykonania potrzebujemy starych jeansowych ciuchów. Idealnie nadadzą się spodnie, ale nie tylko. Podpowiadamy, jak w kilku krokach stworzyć modną kreację na sezon jesień –zima 2021/2022!

Jeansowa spódnica DIY

Jeansową spódnicę możemy samodzielnie stworzyć, przerabiając stare jeansowe spodnie. Możemy wykorzystać spodnie, które mamy w swojej szafie, ale z jakiegoś powodu ich nie używamy lub zaopatrzyć się w nowy egzemplarz np. w lumpeksie. Dzięki takiemu przerabianiu odzieży dajemy ciuchom drugie życie, dbając jednocześnie o środowisko. Opcja win-win!

W pierwszym kroku odcinamy nogawki spodni. Wybierzmy taką długość, która nam pasuje. Jeansowa spódnica będzie dobrze wyglądać zarówno w wersji mini, jak i do kolana. Jeżeli planujemy zawinąć krawędź materiału i estetycznie ją wykończyć, doliczmy 2 cm zapasu. W modzie jest nadal wystrzępiony jeans, więc obciętą krawędź możemy pozostawić w surowym stanie.

W następnym etapie musimy rozpruć wewnętrzny szew spodni – ten w kroku. Czynność powtarzamy na każdej z nogawek i rozkładamy materiał na płasko. Z przodu i z tyłu spódnicy powstanie nam pusty trójkąt. Możemy zostawić tę przestrzeń jako rozporek lub wyciąć z odciętych wcześniej nogawek spodni niewielkie łaty. Łaty przyklejamy do spódnicy wikolem lub doszywamy.

Jeansowa spódnica z guzikami

Kolejnym sposobem na recykling starych jeansów jest stworzenie z nich spódnicy zapinanej na guziki. Guziki nie tylko spinają front spódnicy, ale również tworzą bardzo ozdobny i przykuwający wzrok akcent. Do wykonania takiej spódnicy potrzebować będziemy nieco większych jeansów oraz kilku – mniej więcej 8–10 ozdobnych guzików. Guziki także możemy pozyskać z recyklingu np. odpruwając je od starego płaszcza czy marynarki.

Jeansy ponownie docinamy na pożądaną długość, pozbywając się nogawek spodni. W kolejnym kroku wycinamy zamek błyskawiczny z obu stron spodni. Kolejnym etapem tworzenia spódnicy z guzikami jest wyrównanie tyłu – czyli zaszycie i obcięcie nadmiaru materiału.

Ostatnim etapem jest wszycie guzików po jednej i zrobienie na nie dziurek po drugiej stronie materiału. W kilku prostych krokach otrzymujemy modny ciuch DIY!

Jeansowa spódnica – patchwork

W sezonie jesień–zima 2021/2022 w modzie są szeroko rozumiane tkaniny patchworkowe. Ten trend możemy wykorzystać także przy własnoręcznym tworzeniu spódnicy z jeansu. 

Podstawą do stworzenia spódnicy mogą być jeansowe szorty. Po rozcięciu nogawek od wewnętrznej strony spodenek, do tak przygotowanej bazy możemy dodawać kolejne fragmenty jeansowych materiałów – różniące się kolorem i strukturą od bazowego materiału. Tak przygotowany ciuch na pewno przykuje uwagę i będzie bardzo modnym uzupełnieniem jesiennej garderoby.

Patchworkową spódnicę możemy stworzyć nie tylko z samego jeansu, ale również łącząc go z innymi materiałami. Do jeansowej bazy, stworzonej tak jak w przykładzie wyżej np. z szortów, możemy doszyć tiul, kwiecisty materiał lub inną dowolną tkaninę. Tym sposobem możemy uzyskać zarówno seksowną mini, jak i przykuwającą wzrok spódnicę maxi.

Zdj. główne: Bakhrom Tursunov/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*