Jak przystroić dom na Andrzejki? Inspiracje

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przystroić dom na Andrzejki? Inspiracje

Andrzejkowy wystrój w stylu słowiańskiej wiedźmy, Harrego Pottera lub Halloween. Jak zaaranżować przestrzeń w kreatywny sposób i niewielkim kosztem? Sprawdź!

Andrzejki to jeden z bardziej szczególnych wieczorów w naszej kulturze i tradycji. Na tę jedną noc wszyscy wierzymy w magię, wróżby i równoległy, czarodziejski świat. Warto tematycznie przystroić dom, aby jeszcze bardziej poczuć otaczającą nas magiczną aurę. Podpowiadamy jak to zrobić!

Jak przystroić dom na Andrzejki?

Andrzejki to święto magii, wróżb i aura obcowania z zaświatami. Chcąc przystroić dom na tę okazję, możemy skorzystać z kilku opcji. Jedną z nich jest nawiązanie do amerykańskiego Halloween i zaczerpnięcie inspiracji żywcem z USA. W tym celu wykorzystać możemy dynie, z których wykonamy lampiony, świece oraz postaci duszków i czarownic. Z kolorowego papieru samodzielnie przygotować możemy ozdobne girlandy z motywami pająków, dyni i nietoperzy. Takie papierowe ozdoby możemy powiesić w oknach, na ścianach i frontach szafek.

Andrzejkowe dekoracje inspirowane jesienią

Jak przystroić dom na Andrzejki, korzystając z dobrodziejstw jesieni? To niezwykle proste. Wystarczy wybrać się na spacer do parku lub lasu i wykorzystać to co znajdziemy. Pozbierane kasztany i żołędzie można umieścić w słojach lub wazonach, imitując magiczne zbiory – zapasy znachorki albo słowiańskiej wiedźmy.

Podobnie wykorzystać możemy suszone grzyby czy orzechy. W tworzeniu wystroju à la Baba Jaga pomogą nam także wrzosy oraz bukiety z kolorowych liści i suszek. Wiązanki polnych kwiatów, traw, suche gałązki lub zboża idealnie będą imitować składniki na magiczne odwary.

Andrzejkowy kącik

Dekorując dom na Andrzejki, możemy stworzyć tylko jeden, mocny i przykuwający uwagę kącik. Idealnie do tego celu nadaje się kominek, niewielki stolik lub komoda. Blat możemy przykryć potarganymi czarnymi rajstopami lub wystrzępioną czarną gazą, które imitować będą pajęczą sieć. Na pozostałej przestrzeni poustawiać możemy czaszki, klimatyczne kandelabry, świece, dynie oraz słoiki i wazony wypełnione tematycznymi dekoracjami. Andrzejkowego klimatu nadadzą także figurki kotów i pająków. Oprócz dekoracji z wrzosów wykorzystać można także bluszcz.

Klimatyczną dekoracją będzie również wykorzystanie lustra. Zwierciadło wolnostojące albo takie w ozdobnej ramie będzie świetnym tajemniczym akcentem. Lustro dodatkowo ozdobić można pajęczą siecią stworzoną z papieru lub starych rajstop, motywami pająków, kotła czarownic czy czarnego kota. Do dekoracji domu na Andrzejki warto wykorzystać także motyw klucza To przez niego leje się wosk przy wróżeniu przyszłości. W tym celu wykorzystać możemy stare, ozdobne klucze lub tylko symbole powycinane z papieru.

Andrzejki z Harrym Potterem

Andrzejki to święto magii. Czy w popkulturze istnieje bardziej magiczny świat niż ten wykreowany przez J.K. Rowling? Koniec listopada to idealny czas, aby udekorować mieszkanie motywami i symbolami zaczerpniętymi ze świata Harrego Pottera. 

Charakterystyczne kapelusze, czarodziejskie miotły, różdżki, symbole domów Hogwartu czy sam szkic zamku – to wszystko możemy wykorzystać do przystrojenia domu na Andrzejki. Szablony i wzory możemy pobrać z Internetu, a następnie wydrukować i wyciąć. Papierowe ozdoby mogą pokryć ściany, okna i drzwi. W sieci znajdziemy także wiele fanowskich akcesoriów związanych ze światem Harrego Pottera. Takie dekoracje idealnie nadadzą się do przystrojenia domu na Andrzejki.

Zdjęcie główne: Diana Parkhouse/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*