Naturalne refleksy to hit tego lata – sprawdź, jak je wykonać!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Naturalne refleksy to hit tego lata – sprawdź, jak je wykonać!

Tego lata na włosach królować będą refleksy! Jaśniejsze pasemka dodadzą świeżości naszej fryzurze i sprawią, że twarz będzie wyglądała na rozpromienioną. Ten dyskretny, choć dający spektakularny efekt look wykonasz na swoich włosach bez wychodzenia z domu. Przekonaj się sama!

Dlaczego warto zdecydować się na refleksy?

Obawiasz się, że refleksy nie są dla Ciebie? Nic bardziej mylnego. Taka koloryzacja włosów nie niszczy ich, a odrosty nie są aż tak widoczne. Fryzura będzie wyglądać jak naturalnie muśnięta słońcem. Z refleksami Twoje włosy będą optycznie zagęszczone i pełne blasku. Również twarz stanie się wyrazista i rozświetlona. Taka fryzura odejmie Ci kilka lat.

Refleksy i pasemka

W latach 90. niezwykłą popularnością cieszyły się pasemka. Refleksy to jednak coś zupełnie innego. Są przede wszystkim o wiele jaśniejsze i delikatniejsze. Farbę nie zawsze nakłada się od czubka głowy, co sprawia, że fryzura jest o wiele bardziej naturalna. Wykonując refleksy, chcemy osiągnąć efekt spędzenia kilku długich godzin na słońcu.

Jak wybrać kolor refleksów?

Refleksy powinny być jaśniejsze od naszych naturalnych włosów jedynie o 1–2 tony. Wybierając odpowiednią farbę, należy wziąć pod uwagę karnację, kolor oczu oraz przede wszystkim naturalną barwę włosów. Przydatna może okazać się analiza kolorystyczna. Najprostszym sposobem jest jednak znalezienie zdjęcia, na którym nasze włosy są muśnięte słońcem i próba odwzorowania tego efektu.

Jak zrobić refleksy w domu?

Aby cieszyć się rozświetlonym efektem na swoich włosach, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że kupisz odpowiednią farbę – najlepiej jaśniejszą 1–2 tony od koloru Twoich naturalnych włosów. Inaczej efekt może okazać się sztuczny.

Oprócz farby przygotuj jeszcze folię aluminiową, grzebień ze szpikulcem, miseczkę do mieszania farby, pędzelek do nakładania oraz rękawiczki.

Jak wykonać refleksy – instrukcja

  1. Zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu farby. Potnij folię aluminiową na mniejsze kawałki.
  2. Podziel włosy grzebykiem na cienkie pasma. Nie powinno być ich jednak zbyt wiele – jedynie tam, gdzie chcesz, by pojawiły się refleksy.
  3. Ułóż pasma na folii i nałóż na nie farbę. Nie nakładaj jej jednak bezpośrednio od nasady. Zwiń zafarbowane pasma w folię tak, by umożliwiały nałożenie produktu na resztę głowy.
  4. Trzymaj farbę na włosach tyle czasu, ile zaleca producent. Zbyt krótka koloryzacja może sprawić, że zamierzony efekt nie zostanie osiągnięty, a zbyt długa – zniszczy włosy.
  5. Spłucz farbę i nałóż na włosy odżywkę, by zregenerować je po koloryzacji.

Pielęgnacja włosów z refleksami

Po koloryzacji należy wzmacniać i odżywiać włosy. Najlepiej robić to kosmetykami przeznaczonymi do włosów farbowanych. Dopiero na wypielęgnowanych włosach refleksy będą mogły pokazać całe swoje piękno.

Zdj. główne: Element5 Digital/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*