Czas na walkę ze zniszczonymi włosami

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czas na walkę ze zniszczonymi włosami

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli chodzi o zniszczone włosy, to składa się na to bardzo wiele czynników. Ważne jest, aby poznać je wszystkie i zastanowić się jak skomponować pielęgnację włosów, aby była skuteczna i dawała realne efekty. Poznaj przyczyny zniszczonych włosów i zobacz, co możesz z nimi zrobić.

Zniszczone włosy – jak wyglądają?

Tak naprawdę, nie jest do końca łatwo określić, jak wyglądają zniszczone włosy. Można wskazać pewne cechy, na które warto zwrócić uwagę. Zniszczone włosy przede wszystkim wyglądają na Suche, a także mogą się elektryzować, zarówno pod wpływem czesania, jak i bez tego czynnika. Jeśli chodzi o podatność na stylizację, to suche włosy nie są tak podatne na układanie, jak zdrowe kosmyki. W związku z tym poświęca się więcej czasu na codzienne układanie, a efekty i tak nie są zadowalające. Dodatkowy problem w przypadku zniszczonych włosów, to puszenie się, które bywa bardzo kłopotliwe. Na włosach widać puch i nie są sprężyste ani gładkie, co sprawia, że żadna fryzura nie jest wyrazista. Ważne jest, aby zapobiegać zniszczeniu włosów, bo potem skutki są wyraźnie odczuwalne każdego dnia i sprawiają, że trudno jest opanować swoje kosmyki. Zniszczone włosy nie wyglądają jak jednolita i gładka tafla, ale są nieujarzmione i suche.

Przyczyny zniszczonych włosów

Jeśli chodzi o przyczyny zniszczonych włosów, to tutaj niestety można popełnić wiele błędów w pielęgnacji. Pierwsza ważna sprawa to sposób suszenia włosów. Jeśli używamy gorącego powietrza, to łuski włosa są rozchylone i bardziej podatne na uszkodzenia. Większość kobiet suszy włosy, używając do tego mocnego strumienia gorącego powietrza. Niestety jest to częsty błąd w pielęgnacji włosów. Zamiast tego, zostaw włosy do samodzielnego wyschnięcia lub spróbuj wysuszyć je za pomocą chłodnego strumienia powietrza. Jest to bardzo dobry nawyk w codziennej pielęgnacji i warto się do niego zastosować. Jeśli jednak musisz wysuszyć włosy, postaraj się użyć kosmetyków termoochronnych. Druga sprawa związana ze zniszczonymi włosami, to sposób ich rozczesywania. Należy to robić bardzo delikatnie, nie ciągnąć włosów, bo można sprawić, że mogą się uszkodzić. Jeśli masz zniszczone włosy to wymagają one szczególnej uwagi i pielęgnacji, ale także odpowiedniej diety.

Możesz zapobiegać osłabionej kondycji włosów

Jeśli chodzi o problem zniszczonych włosów, to najważniejsze jest zapobieganie takiemu stanowi rzeczy. Przede wszystkim staraj się nie suszyć głowy gorącym strumieniem, a najlepiej zostawiać włosy do wyschnięcia. Po drugie nie rozczesuj ich za mocno i staraj się unikać mocnej stylizacji na gorąco. Postaw na wysokiej jakości kosmetyki do zniszczonych włosów. Takie składniki jak aminokwasy, keratyna i kwas hialuronowy, pomogą odżywić włosy i nawilżyć je. Popularne są również bogate maski do włosów, ale także różnego rodzaju olejki i oleje do włosów. Olej arganowy, olej wiesiołkowy lub z pestek winogron, będą idealne dla twoich włosów. Warto zwrócić uwagę także na naturalne składniki nawilżające, a dobrym przykładem jest aloes. Pamiętaj aby dobrać kosmetyk do stopnia porowatości swoich włosów, tak aby zadziałał najlepiej na budowę Twojego włosa. Stosuj delikatne szampony do włosów, które je oczyszczają, a także odżywki emolientowe, zawierające choćby masło shea, woski roślinne, lanolinę. Ważny etap to stosowanie maski proteinowej, która wzmacnia włosy i wypełnia drobne uszkodzenia. Keratyna, proteiny jedwabiu, elastyna to popularne proteiny stosowane w kosmetykach regenerujących.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*