Jak wyczyścić kostkę brukową z oleju?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wyczyścić kostkę brukową z oleju?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kostka brukowa to materiał wykorzystywany w przestrzeni przydomowej i publicznej. Służy on m.in. do wykańczania podjazdów, tarasów, schodów i ścieżek. Charakteryzuje się wysoką trwałością, twardością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto kostka brukowa dostępna jest w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, przez co każdy może dopasować wariant do swoich potrzeb i preferencji. Choć ma ona mnóstwo zalet, to niestety jest szczególnie narażona na zabrudzenia ciężkie do usunięcia np. z oleju. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak można sobie z nimi łatwo poradzić, przeczytaj poniższy artykuł.

Olej na kostce brukowej – jak temu zapobiec?

Kostka brukowa wyłożona na podjeździe jest mocno narażona na zabrudzenia olejem silnikowym. Aby utrzymać ją w odpowiednim stanie, warto zadbać o jej impregnację. Specjalne środki do zabezpieczania kostki brukowej znajdziesz w większości sklepów budowlanych, ogrodniczych oraz internetowych. Zakupiony preparat należy rozprowadzić na całej powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć. Dzięki temu materiał stanie się znacznie trwalszy i bardziej odporny na ścieranie. Ponadto nie będzie intensywnie chłonął zabrudzeń. Z zabezpieczonej kostki brukowej dużo łatwiej usunąć olej i inne ciężkie zanieczyszczenia.

Jak wyczyścić impregnowaną kostkę brukową z oleju?

Jak wyżej wspomnieliśmy, usuwanie plam z zaimpregnowanej kostki jest łatwe i nie wymaga stosowania żadnych zaawansowanych środków. Wystarczy przetrzeć zabrudzenia mokrą ściereczką lub gąbką bądź zniwelować je przy pomocy myjki ciśnieniowej. Silny strumień zazwyczaj radzi sobie nawet z intensywnymi zanieczyszczeniami. Jeśli jednak plamy oleju cały czas będą widoczne, sięgnij po detergent do powierzchni betonowych. Przy jego pomocy z pewnością szybko i skutecznie pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. Jednak, co w sytuacji, jeśli po wyłożeniu kostki nie zadbaliśmy o jej impregnację? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak wyczyścić nieimpregnowaną kostkę brukową z oleju?

Pozbywanie się oleju z nieimpregnowanej kostki brukowej to niełatwe zadanie. Niestety niezabezpieczone powierzchnie intensywnie chłoną zabrudzenia, przez co usuwanie ich jest problematyczne i niekiedy czasochłonne. Gdy olej wniknie w głąb materiału, nie wystarczy zastosować silnego strumienia wody. W takiej sytuacji konieczne jest sięgnięcie po specjalny płyn do czyszczenia kostki brukowej z oleju. Jeśli chcesz poznać skuteczne preparaty, dzięki którym szybko i łatwo wyczyścisz kostkę nawet z najbardziej uporczywych zabrudzeń, kontynuuj czytanie tego artykułu. Poniżej została zamieszczona informacja o najlepszych środkach do mycia kostki brukowej, które cieszą się ogromną popularnością i świetnymi opiniami. Z pewnością spełnią one Twoje oczekiwania.

Jak wyczyścić kostkę brukową z oleju? Sięgnij po HeUs 

Jeśli szukasz skutecznego płynu do czyszczenia kostki brukowej z oleju i innych zabrudzeń, zapoznaj się z produktami na stronie https://heus.pl/ . Ich wyjątkowa siła czyszcząca wynika z dobranej receptury opracowanej przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Produkty HeUs są w pełni bezpieczne w użyciu i wyjątkowo skuteczne.  Te innowacyjne płyny i środki do czyszczenia kostki brukowej idealnie domyją powierzchnię nawet z najcięższych zabrudzeń i przebarwień.

Uporczywe zabrudzenia z oleju na kostce brukowej? Wypróbuj OilEx Spray 

Drugim, skutecznym preparatem do usuwania oleju z kostki brukowej jest OilEx Spray. Środek ten wnika w materiał i samoczynnie rozpuszcza wszelkie zabrudzenia. Przeznaczony jest do stosowania w warsztatach, na parkingach, w garażach, na powierzchniach przemysłowych, a także przy bramach wjazdowych na posesję. Doskonale utrzymuje się także na mocno pochyłych powierzchniach. Cechuje się wyjątkową skutecznością i wydajnością. Ponadto jest w pełni bezpieczny w użyciu. Opinie użytkowników klientów potwierdzają jego wysoką jakość.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*