Co zawiera idealny zestaw pędzli do makijażu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Co zawiera idealny zestaw pędzli do makijażu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Do twarzy, oczu, brwi i ust – kompletny zestaw pędzli do makijażu nie tylko ułatwi aplikowanie poszczególnych kosmetyków, ale też skróci oraz uprzyjemni cały ten proces. Które pędzelki powinny się w nim znaleźć? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Zestaw pędzli do makijażu – 10 must have’ów dla każdej z nas

Producenci oferują nam mniej lub bardziej rozbudowane zestawy pędzli. Możemy zatem wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada i spełnia nasze oczekiwania. Poza liczbą pędzelków dużą rolę odgrywa ich wygląd. Pędzle o ładnych trzonkach, solidnych skuwkach oraz przyjemnym włosiu nie tylko piękne prezentują się na toaletce, ale też uprzyjemniają nam codzienne malowanie się. Oto co powinien zawierać zestaw pędzli do makijażu, który sprawdzi się każdej z nas.

Pędzel do podkładu

Podkład można nałożyć palcami, jednak zdecydowanie lepiej sięgnąć po pędzel, którym — w zależności od techniki — zbudujemy mocne krycie i rozprowadzimy wszystko równo i precyzyjnie. 

Czasami przydaje się także mały pędzelek do nakładania korektora, którym można szybko zakamuflować cienie pod oczami, przebarwienia czy inne niedoskonałości.

Pędzel do pudru

Żaden, nawet najskromniejszy zestaw pędzli nie może obyć się bez pędzla do pudru. Poznamy go przede wszystkim po rozmiarze — jest zawsze największy, a do tego miękki i puchaty. Puder nakładamy albo ruchem omiatającym, pozostawiając delikatną mgiełkę na skórze, albo wciskając go miejsce po miejscu, tak by dokładnie zmatowić i zagruntować podkład.

Pędzel do bronzera

Podczas konturowania twarzy ważne jest staranne nakładanie produktów, bez jakichkolwiek plam i zacieków oraz dokładne rozcieranie granic. Bronzer będzie łatwo zaaplikować ściętym pędzelkiem z dość krótkim włosiem.

Pędzel do różu

Róż dodaje nam świeżości i promiennego blasku, jednak musi być aplikowany z umiarem, tak zwaną lekką ręką. Najlepiej sprawdzi się do tego niezbyt duży pędzelek ścięty lub okrągły, przy czym pamiętajmy, by najpierw strzepać z niego nadmiar kosmetyku.

Pędzel do rozświetlacza

Wisienką podczas konturowania twarzy jest rozświetlacz, więc wybierajmy zestaw pędzli z wachlarzykiem (lub okrągłym puchatym) do delikatnego aplikowania na szczyty kości policzkowych.

Pędzle do nakładania cieni

W zestawie pędzli do makijażu powinny znaleźć się co najmniej dwa pędzle do cieni – płaski i szerszy, którym nałożymy bazowy kolor na całą powiekę oraz większy, puchaty do rozblendowania i roztarcia wszelkich granic pomiędzy cieniami, a także miękkiego podkreślenia załamania powieki.

Pędzel do brwi

Te z nas, które do podkreślania i uzupełniania brwi stosują pomady oraz cienie, ucieszą się, gdy w zestawie pędzli znajdą także skośnie ścięty pędzelek do brwi. Nakładanie nim produktów jest bardzo proste i intuicyjne.

Pędzelek do ust

Mogłoby się wydawać, że w zestawie pędzli do makijażu ten dedykowany do nakładania pomadki jest zbędny, jednak wcale tak nie jest. O ile jasne odcienie bez problemu zaaplikujemy bezpośrednio z opakowania, o tyle już z ciemniejszymi nie jest tak łatwo. Fuksja, czerwień, burgund czy fiolet to dość wymagające kolory, które niewiele wybaczają. Konieczne jest nie tylko perfekcyjne i równomierne pokrycie, ale i precyzyjne wyrysowanie kształtu ust pędzelkiem. Co więcej, nałożona w ten sposób pomadka utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Bonus: szczoteczka do brwi

Jako bonus do zestawu pędzli zwykle mamy dołączoną szczoteczkę do brwi. Doskonale rozczeszemy nią włoski i ułożymy dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy, by się układały.

Idealny prezent? Kompletny zestaw pędzli do makijażu

Zestawy pędzli do makijażu zazwyczaj przychodzą do nas zamknięte w stylowym etui, co jest też bardzo praktyczne, bo nie musimy szukać ani kupować specjalnej kosmetyczki. Co więcej, zapakowane w ten sposób pędzle stanowią też doskonały prezent dla kobiet w różnym wieku, także nastolatek, które rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Zrób przyjemność bliskiej Ci osobie i podaruj jej prezent, który ułatwi jej wykonywanie makijażu.

Zdjęcia: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*