O czym trzeba pamiętać wykonując samodzielnie masaż bańką chińską?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
O czym trzeba pamiętać wykonując samodzielnie masaż bańką chińską?

Zdradzamy, jak wykonać masaż bańką chińską samodzielnie w domu i o czym należy pamiętać!

Czym jest bańka chińska?

Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej, która zasysa skórę pod wpływem ciśnienia. Dzięki temu poprawia ukrwienie tkanek. Najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego, jak guma czy silikon, zdarzają się również szklane warianty. Jednak zdecydowanie gumowa jest łatwiejsza w użyciu niż szklana.

Trzeba podkreślić, że niezależnie od wariantu bańki, działają one w ten sam sposób. Podczas zabiegu przykłada się je do określonych partii ciała, zasysając skórę. Początkowo taki zabieg może być bolesny, szczególnie dla bardziej wrażliwych osób. Jednak wraz z powtarzalnością czynności, zwiększa się też odporność organizmu.

Podczas używania bańki, na ciele pojawiają się czerwone plamy, które są skutkiem zasysania i poprawy ukrwienia tkanek.

Korzyści płynące z masażu bańką chińską

Masaż bańką chińską ma wiele pozytywnych skutków dla organizmu. Metoda ta jest szczególnie wybierana ze względu na to, że pobudza krążenie krwi i limfy. Wspomaga również ujędrnianie skóry brzucha, ud czy pośladków. Co więcej, przyspiesza też spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie wysmukla i wyszczupla sylwetkę.

Wiele pań korzysta z baniek chińskich, aby zmniejszyć widoczny cellulit i rozstępy. Jednak bańka chińska nie tylko wspomaga urodę, ale też cały organizm, ponieważ wspomaga oczyszczanie go z toksyn. Uelastycznia i wygładza naskórek, a co więcej, poprawia odżywienie skóry, czyli rewitalizuje ją. Wydawałoby się, że jednak niepozorna bańka, a taki szereg prozdrowotnych działań dla organizmu!

Jak wykonać masaż bańką chińską w domu?

Niewątpliwie masaż bańką chińską to masaż zarówno relaksacyjny, jak i leczniczy. Jest bardzo popularny w wielu salonach kosmetycznych. Prostota zabiegu sprawia, że bez problemu można wykonać go również w domu. Należy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Po pierwsze, skóra do masażu powinna być odpowiednio przygotowana i rozgrzana. Dlatego powinno się zacząć od ciepłego prysznica i umycia ciała. Warto skorzystać z antycellulitowego peelingu lub zastosować oliwkę czy olejek do masażu. Dobrym rozwiązaniem będą produkty wzbogacone o składniki antycellulitowe, jak kofeina, algi morskie, czarny bez czy też mentol. 

Dobrze przeprowadzony masaż bańką chińską powinien wyglądać następująco:

KROK 1. Bańkę najlepiej przed użyciem podgrzać  do temperatury ok. 40°C. Można to zrobić poprzez zanurzenie jej na kilka minut w gorącej wodzie. Przed użyciem powinna zostać osuszona.

KROK 2. Bańkę należy przyłożyć do wybranego miejsca na ciele, cały czas dociskając bańkę do skóry. Taki zabieg wytworzy podciśnienie, dzięki któremu bańka zassie skórę i przyczepi się w efekcie do niej.

KROK 3. Masaż powinien zostać wykonany poprzez przesuwanie bańki po wybranym fragmencie ciała. Nie należy odrywać jej od skóry podczas zabiegu. Masaż bańką poprawia krążenie i rozbija tkankę tłuszczową. Najlepiej robić to w kilku kierunkach na zmianę. Najpierw można masować z dołu w górę, później koliście do zewnętrznej strony, a na końcu techniką ósemkową. 

KROK 4. Aby poprawnie zakończyć masaż, bańka powinna zostać odessana  poprzez podważenie jej palcami. W taki sposób wpuszcza się jej do środka powietrze. Sugeruje się, aby na koniec rozluźnić dodatkowo skórę poprzez delikatny masaż, najlepiej wykonując go okrężnymi ruchami rąk.

Trzeba pamiętać, że masaż pojedynczej części ciała powinien być wykonywany od 15 do nawet 30 minut z krótkimi przerwami.

Przeczytaj też: Jak się pozbyć cellulitu? 7 narzędzi, które pozwolą Ci wygrać tę nierówną walkę

Zdjęcie główne: Robert Przybysz/ stock.adobe.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*