Jak się pozbyć cellulitu? 7 narzędzi, które pozwolą Ci wygrać tę nierówną walkę

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak się pozbyć cellulitu? 7 narzędzi, które pozwolą Ci wygrać tę nierówną walkę

Cellulit to przypadłość, która dotyka prawie każdej kobiety. Nie jest on zbyt estetyczny, dlatego większość kobiet wraz z nadejściem lata zastanawia się, jak może go skutecznie usunąć, tak aby cieszyć się pięknym ciałem podczas plażowania?

Nie ma znaczenia czy jesteś szczupła, czy masz trochę ciała. Problem cellulitu może dotyczyć każdego. Jest to nic innego jak zbity tłuszcz, który gromadzi się w grudkach pod warstwą skóry. Wtedy mamy do czynienia z tak zwaną pomarańczową skórką, czyli nieestetycznie pomarszczoną skórą. Jednak są sposoby, abyś już nigdy nie myślała o cellulicie. Wypróbuj naszych sprawdzone metody!

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Cellulitu jest gromadzącą się tkanką tłuszczową. Dlatego jest kilka sposobów na to, żeby go uniknąć. Poznaj 4 proste kroki, dzięki którym pożegnasz go raz na zawsze!

  1. Stosuj zdrową dietę bogatą w błonnik 

Dieta oparta na warzywach, owocach i produktach pełnoziarnistych zredukuje Twoją masę ciała i pomoże w walce z cellulitem. 

  1. Nawadniaj odpowiednio swój organizm 

Zdrowa dieta bez odpowiedniego nawodnienia niestety nie jest zbyt skuteczna. 1,5 l wody dziennie to absolutne minimum, które powinnaś pić, aby Twój organizm mógł się oczyszczać. 

  1. Ruszaj się regularnie

Nie ma znaczenia, czy postawisz na trening siłowy, jogę, basen czy codzienny spacer. Ważna jest w tym przypadku regularność i wyrobienie nawyku. Jeśli brakuje Ci motywacji, ściągnij aplikację, która pomoże Ci w osiąganiu codziennych celów. 

  1. Masuj uda, pośladki i ramiona 

To miejsca, w których najchętniej zbiera się cellulit. Masuj się w szczególności po treningach, wtedy masz rozgrzane mięśnie. W ten sposób rozbijesz zgromadzony tłuszcz. 

Zarówno masaże antycellulitowe, dieta, picie wody, jak i regularny ruch możesz stosować również profilaktycznie. Kiedy masz już cellulit, warto wspomóc swoje wysiłki dodatkowymi narzędziami, które przyspieszą cały proces!

Jak wspomóc walkę z cellulitem?

Zwróć uwagę na zabiegi antycellulitowe, które są dostępne na rynku, ale też kosmetyki. Oto kilka z nich, które są naprawdę skuteczne!

  1. Masażer do cellulitu 

Taki masażer ma w swojej ofercie między innymi marka Lirene. Znajdziesz go pod nazwą Lirene – antycellulitowy LIPO-MASAŻ – zestaw do masażu – Masażer ręczny + Antycellulitowa maska reduktor tkanki tłuszczowej. Koszt takiego zestawu to ok. 50 zł i jest dostępny w drogeriach.  To innowacyjna formuła w wal­ce z cel­lu­li­tem, którą możesz stosować w wa­run­kach do­mo­wych. Za­biegi, które sobie wykonasz, uspraw­niają dzia­ła­nie ukła­du lim­fa­tycz­ne­go, któ­ry jest od­po­wiedzialny za oczysz­cza­nie or­ga­ni­zmu z tok­syn i tkan­ki tłusz­czo­wej. 

Dodatkowo An­ty­cel­lu­li­to­wa Ma­ska za­wie­ra składniki, któ­re działają pobudzająco na spa­la­nie tkan­ki tłusz­czo­wej. Tym samym modelują ciało, wy­szczu­pla­ją je i sprawiają, że cel­lu­li­t staje się niemal niewidoczny. Ma również in­ten­syw­ne działanie na­wil­żające, dzięki czemu przy­wra­ca skó­rze jędr­ność i ela­stycz­ność. Wzbo­ga­cenie maski o wi­ta­mi­nę E oraz ole­jek ry­żo­wy sprawia, że pomaga w od­bu­do­wie równowagi skó­ry i sprawia, że jest gładka i miękka. Ma­sa­żer roz­bi­ja tkan­kę tłusz­czo­wą oraz powoduje, że skład­niki ak­tyw­ne szyb­ciej wchłaniają się w skó­rę. Stosując go regularnie, szybko zauważysz pierwsze efekty. 

  1. Codzienna pielęgnacja

W tej kwestii z pomocą przyjdą der­mo­ko­sme­ty­ki od Toł­py. Tołpa stworzyła idealną linię antycellulitową dla kobiet. Dzięki tej codziennej pielęgnacji zawsze będziesz mogła podziwiać swoją skórę. Pielęgnację tymi kosmetykami najlepiej stosować cały rok, dzięki temu zawsze będziesz gotowa na lato. W skład serii dermo body wchodzi modelująca maska antycellulitowa oraz niezawodne sera liftingujące, których działanie zobaczysz niemal od razu!

  1. Zabiegi w klinikach

Coraz więcej klinik rozszerza swoje oferty do zabiegów antycellulitowych, dlatego uważnie rozglądaj się na za nimi. Dzięki takim zabiegom moż­esz nie tyl­ko usunąć cel­lu­li­t, ale też zmniej­szyć ob­wód ud na­wet o 2%. Takie zabiegi wpłyną też korzystnie na elastyczność Twojej skóry i sprawią, że cellulit już nigdy nie wróci! 

Przeczytaj też: Nie masz czasu na fryzjera? Oto kilka wskazówek, dzięki którym samodzielnie podetniesz włosy lub grzywkę i nie będziesz tego żałować

Zdjęcie główne: Valua Vitaly/ adobestock.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*