Jak własnoręcznie zrobić szalik?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak własnoręcznie zrobić szalik?

Zima – pora roku przez jednych kochana, a przez innych nienawidzona. Bez względu na to, jaki stosunek mamy do zimowego okresu, trzeba przyznać, że daje dużo możliwości w zakresie stylizacji. Jeżeli planujesz zmianę szalika, koniecznie przeczytaj ten artykuł – może się okazać, że nie będziesz musiała wydawać pieniędzy.

Dziś coraz częściej mówi się o ekologii i ochronie planety. Ubrania są jednym z najbardziej zanieczyszczających Ziemię przedmiotów. Dlaczego? Ponieważ nauczyliśmy się częstego kupowania ubrań, które nie zawsze są dobrej jakości i wymagają częstej wymiany. Takie podejście sprawia, że produkcja odzieży o wątpliwej jakości rośnie w siłę. Z tego powodu warto się zainteresować, w jaki sposób można stworzyć ubrania z tego, co już posiadamy, aby nie kupować nowych rzeczy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na szalik zrobiony z tego, co masz w domu. 

1. Szalik z koca

Koc to must-have w okresie jesienno-zimowym. Cudownie otulić się nim w chłodne, deszczowe lub śnieżne wieczory. Ale czy wiesz, że koc może posłużyć Ci jako szalik? Oczywiście nie mówimy tu o owijaniu się całym kocem, ale o wykonaniu tego elementu garderoby przy użyciu jego fragmentu. Jak to zrobić? Jeżeli posiadasz dosyć cienki, niepotrzebny koc, możesz przeciąć go na pół i stworzyć modną teraz chustę, która będzie doskonale chroniła przed zimnem. Jeżeli chcesz wykonać szalik z koca, którego używasz – również jest to możliwe. Potrzebne Ci będą ostre, duże nożyczki oraz maszyna do szycia. Nożyczkami obetnij pasek przy krawędzi koca o odpowiedniej długości. Następnie jeden i drugi przedmiot musisz zaobrębić maszynowo. Gotowe!

2. Wykonanie szalika na drutach lub szydełku

Ten pomysł wymaga oczywiście więcej zaangażowania niż poprzedni, ale efekt jest dużo bardziej satysfakcjonujący. Robótki na drutach i szydełku nie każdemu przypadną do gustu, ale na pewno znajdzie się kilku zwolenników tej formy rozrywki. Jest to świetny pomysł, jeżeli lubisz oglądać filmy lub seriale oraz słuchać podcastów – zajmiesz sobie tym ręce oraz połączysz przyjemne z pożytecznym! Co więcej, szalik zrobiony na szydełku będzie wyglądał niesamowicie stylowo.

3. Może da się zrobić coś ze starym szalikiem?

Najczęściej przyczyną potrzeby zakupu nowego szalika jest to, że stary nam się już nie podoba. A co Ty na to, żeby go odnowić i dać mu nowe życie? Możesz to zrobić na wiele sposobów. Jeżeli nie podoba Ci się kolor starego szalika – użyj barwnika do odzieży. Zmechacenia po praniu usuń specjalnie przeznaczoną do tego golarką.

Ekstrawagancji i charakteru temu elementowi ubioru nadadzą błyskotki, które możesz za niewielkie pieniądze zakupić w pasmanterii, a następnie przyszyć do szalika. Mogą to być na przykład perełki lub cekiny. Jeżeli umiesz haftować, to świetnie się składa. Możesz w ten sposób stworzyć wyjątkowy, spersonalizowany szalik! Oczywiście wiele zależy od tego, jak wyglądał pierwotny produkt, ale jest mnóstwo sposobów na jego odmianę. Możesz zmieniać kształt, kolor, a nawet cały styl – wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Zdj. główne: Nafinia Putra/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*