Jak używać perfum, by zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak używać perfum, by zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Perfumy to coś, co każda z nas posiada w swojej kosmetyczce. Różne zapachy wybieramy na różne okazje, możemy również przebierać w ich cenach. Często jednak mamy problem z aplikacją perfum w taki sposób, aby utrzymywały się jak najdłużej. W tym artykule dowiesz się, jak to robić. 

Nawilżaj i natłuszczaj skórę

Sucha skóra nie przyjmuje perfum w taki sposób, w jaki robi to ta odpowiednio nawilżona. Tłuszcz jest idealnym nośnikiem zapachów. Jeżeli chcesz, aby zapach dobrze się utrzymywał, zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Do tego celu używaj najlepiej balsamów bezzapachowych. W miejsca, gdzie będziesz aplikować perfumy, możesz dodatkowo nałożyć odrobinę wazeliny.

Wybieraj tylko oryginalne produkty

Ważne jest to, aby zadbać o odpowiednią jakość perfum. Oryginalne zapachy są drogie, nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Z pomocą przyszły wszelkie podróbki i odpowiedniki, ale należy pamiętać, że nigdy nie zastąpią one tych prawdziwych. Zainwestuj w jedne dobre perfumy, a gwarantuję Ci, że będziesz zadowolona. Będą się one zdecydowanie lepiej utrzymywały.

Perfumy również mają termin ważności

Może to wydawać się nieprawdopodobne, ale perfumy również mogą się zwyczajnie zepsuć. Przeterminowane będą się charakteryzowały zwietrzałym zapachem i pozostawianiem plam na ubraniach i przebarwień na skórze. Kiedy widzisz, że produkt zmienił barwę – zrezygnuj z jego używania. 

Aplikuj perfumy w odpowiednie miejsca

Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety jest nieprzemyślane aplikowanie perfum. W pośpiechu psikamy bez większej refleksji całe ciało, zapominając, że warto skupić się na konkretnych jego partiach. Najbardziej wskazane miejsca do aplikacji zapachu to te, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą, to znaczy: skronie, nadgarstki, szyja oraz przestrzeń między piersiami. 

Nie stosuj perfum na ubraniach

Mądrym posunięciem będzie zaprzestanie aplikowania perfum na ubrania. Zapach zdecydowanie lepiej się uwalnia na nagim ciele. Jeżeli spryskasz się zapachem tuż po kąpieli, kiedy pory skóry są otwarte i lepiej wchłaniają olejki zapachowe, aromat utrzyma się o wiele dłużej. 

Wybieraj zapachy naturalnie trwalsze

Zapach zapachowi nierówny, ich trwałość również jest różna. Mgiełki i wody toaletowe wykazują zdecydowanie mniejszą trwałość niż ekstrakty perfum. Te drugie są nieco droższe, ale zapewniają większą koncentrację olejków zapachowych i większą trwałość. Co więcej, używa się ich w mniejszej ilości, ponieważ ich aromat jest bardziej intensywny. Nuty zapachowe również nie są bez znaczenia. W porównaniu do morskich lub owocowych większą trwałość wykazują zapachy kadzidlane. 

Uzupełnij perfumy o dodatkowe kosmetyki zapachowe!

Jeżeli producent Twojego zapachu dysponuje również innymi produktami, np. balsamami perfumowanymi, warto po nie sięgnąć. Będzie to doskonały sposób na utrwalenie zapachu. Stosując perfumy w zestawie z kosmetykami uzupełniającymi, zapewniasz sobie cudowny zapach utrzymujący się przez cały dzień.

Zdj. główne: Ulysse Pointcheval/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*