Czy wiesz, jak w prosty sposób można dać drugie życie komodzie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy wiesz, jak w prosty sposób można dać drugie życie komodzie?

Znudziła ci się dotychczasowa komoda? Jest już bardzo zniszczona, przetarta i niemodna? A może odkryłaś stary mebel na strychu u dziadków i nie wiesz co z nim zrobić? W niniejszym artykule podpowiemy jak przywrócić styl i drugie życie komodzie!

Komody to bardzo praktyczne meble. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a można w ich szufladach ukryć naprawdę wiele ubrań i akcesoriów. Co więcej, są stylowe i pasują niemal do każdej aranżacji. Co jednak zrobić, aby zyskały na charakterze?

Czego potrzebujesz do odnowienia komody?

  • Papier ścierny gruboziarnisty i drobnoziarnisty
  • Farbę akrylową
  • Mały wałek malarski
  • Pędzel
  • Śrubokręt
  • Gąbki
  • Płynu do naczyń
  • Miski z wodą

Jeżeli komoda długo stała na strychu lub kuchni na pewno pokryta jest kurzem, brudem lub tłustym osadem. W tym celu warto delikatnie umyć mebel przy pomocy płynu do naczyń, który nieco odtłuści powierzchnię. Uważaj, jednak aby nie zamoczyć zanadto komody, bo się wykrzywi! Następnie odkręć przy pomocy śrubokręta gałki lub uchwyty, dzięki czemu łatwiej będzie ci przeprowadzać kolejne czynności.

Po wyschnięciu mebla zetrzyj wierzchnią warstwę farby przy pomocy papieru ściernego gruboziarnistego, a następnie wykończ drobnoziarnistym. Pomaluj dwa-trzy razy komodę i gotowe. Komoda odnowiona.

Jeśli jednak chcesz nieco urozmaicić jej wygląd możesz przy pomocy taśmy malarskiej wyznaczyć różne kształty i figury, które następnie pomaluj dowolnymi kolorami. Możesz również pokryć szuflady, drzwiczki lub boki mebla tapetą lub aksamitną tkaniną. Dzięki temu nabierze eleganckiego charakteru. Dobrym pomysłem będzie również obłożenie komody cienkim lustrem, które sprawi, że mebel stanie się bardziej glamour.

Pamiętaj, aby dopasować do swojej komody odpowiednie uchwyty, które będą stanowiły spójną całość z meblem.

Przeczytaj też: Jak zrobić stolik z palet? Podpowiadamy!

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*