Ozdoby świąteczne DIY – na co postawić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ozdoby świąteczne DIY – na co postawić?

Obecnie bardzo modne są ręcznie robione ozdoby świąteczne. Są przede wszystkim unikatowe, nie znajdziemy ich w żadnym sklepie. Jak je zrobić?

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie na święta, które nie jest ozdobione. W sklepach znajdziemy tysiące przeróżnych ozdób. Zrobienie ich samodzielnie daje jednak mnóstwo satysfakcji oraz pewność, że nie znajdziemy takich samych ozdób nigdzie indziej. To nada naszym wnętrzom unikatowości i wyjątkowości. Tylko jak zrobić takie ozdoby, by prezentowały się naprawdę pięknie?

Aranżacja w szklanym słoiku

Jedną z popularniejszych świątecznych ozdób jest aranżacja w szklanym słoiku. Można ją w łatwy sposób przygotować samodzielnie. Wystarczy duży słój bądź szklany pojemnik typu np. kula. Do środka można włożyć mnóstwo różnych rzeczy, które kojarzą się ze świętami – suszone plastry pomarańczy, laski cynamonu, gałązki świerku bądź ostrokrzewu, sztuczny śnieg, świecę czy świecące lampki na baterię. Ciekawym pomysłem jest też nalanie do słoika wody i położenie pływającej świeczki, obok kilku gałązek i szyszek. Plusem tej ozdoby jest to, że robi się ją bardzo łatwo, a wygląda naprawdę efektownie.

Wieniec z gałązek świerku

Fajną opcją jest też zrobienie wieńca z gałązek świerku. Wystarczy je ciasno związać w okrąg i przyczepić do nich bombki, dzwoneczki, kokardy czy szyszki. Obecnie dużą popularnością cieszą się wianki w minimalistycznym stylu, gdzie jedyną ozdobą jest duża kokarda na środku. Taki wieniec pięknie prezentuje się powieszony na drzwiach od zewnętrznej strony. 

Suszone pomarańcze z goździkami

Ozdobą, która cudownie podkreśla nastrój świąt Bożego Narodzenia, są suszone plastry pomarańczy z goździkami. Do tego dają piękny aromat, który roznosi się po całym wnętrzu. Wystarczy pokroić pomarańczę w plastry, wbić w nie po kilka goździków i położyć na grzejniku, by wyschły. Można je później włożyć do słoików i wstawić świeczkę, by zrobić świecznik, przyczepić do wieńców, czy na choinkę zamiast bombek. 

Świeczniki ze słoików

Różnej wielkości słoiki doskonale sprawdzą się do przygotowania ozdób świątecznych. Można z nich zrobić piękne świeczniki. Wystarczy obwiązać je jutowym sznurkiem, przyczepić gałązkę świerku, wstawić świeczkę i gotowe. Innym sposobem jest obwiązanie słoika koronką lub spryskanie sztucznym śniegiem (można odbić np. gwiazdki śniegu na szkle). 

Łańcuch choinkowy z szyszek

Coraz więcej osób odchodzi od zakładania na choinkę kiczowatych łańcuchów z połyskujących papierów czy folii. Teraz modne jest stawianie na naturę, warto więc wykorzystywać dary lasu do robienia świątecznych ozdób. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie łańcucha z szyszek. Wystarczy je ze sobą połączyć ozdobnym lub jutowym sznurkiem i gotowe. Gdzieniegdzie można dołączyć np. plastry suszonej pomarańczy czy ozdobne gwiazdki anyżu.

Zdj. główne: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*