Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie jest tajemnicą, iż posiadacze cery wrażliwej mają najtrudniejsze zadanie w jej pielęgnacji i trosce o utrzymanie jej w najlepszej kondycji. Na szczęście obecnie wiedza na temat typów skóry oraz sposobów dbania o nią jest tak rozległa, iż wystarczy skorzystać z kilku podstawowych wskazówek, by poczuć się lepiej we własnym ciele. Skóra wrażliwa często wiąże się z doświadczaniem różnego rodzaju podrażnień i zaczerwienień, ponieważ jest ona bardzo czuła na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, czy zmienne temperatury. Jak zatem się o nią zatroszczyć, by wyglądała promiennie?

Jak troszczyć się o pielęgnację cery skóry wrażliwej?

W przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej bardzo duże znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków i preparatów. Należy unikać tych nietestowanych dermatologicznie, czy zawierających alkohol bądź substancje o mocnym chemicznym działaniu. Mogą one bowiem powodować podrażnienia i reakcje alergiczne. 

Najlepiej sięgać po produkty delikatne, o naturalnym składzie, jak emulsja do mycia twarzy, żele o delikatnej konsystencji i bez drobinek, które podrażniłyby dodatkowo naskórek. Dobrym pomysłem jest stosowanie preparatów, które oznaczone są jako te do cery wrażliwej, jednak mimo wszystko wciąż warto zapoznać się z ich składem. Należy pamiętać o tym, by skórę oczyszczać, odżywiać i nawilżać.

Czego lepiej unikać w przypadku wrażliwej cery?

Kolejnym sposobem na to, by skóra wrażliwa była promienna i w dobrej kondycji, jest unikanie czynników, które mogą powodować jej przesuszenie i inne nieprzyjemne dolegliwości. Mowa tutaj przykładowo o tym, by nie narażać się na nadmierną ekspozycję na słońce, a jeśli już nie ma innego wyjścia, aby stosować kremy z filtrem, czy kapelusz z dużym rondem osłaniającym twarz przed zbyt dużą ilością promieniowania słonecznego.

Inny aspekt to oczywiście zmienne temperatury. Zarówno te zbyt wysokie, zbyt niskie, jak i spore i szybkie różnice między nimi mogą mieć negatywny wpływ na skórę wrażliwą. Z tego powodu lepiej nie wychodzić od razu na zewnątrz z pomieszczenia klimatyzowanego na upały, czy opuszczać ciepły dom bez szalika w mroźne, wietrzne dni. Osobom z cerą wrażliwą odradza się także korzystanie z solarium, a w zamian poleca się delikatne zabiegi kosmetyczne, które pomagają się zrelaksować i odprężyć, a jednocześnie zadbać o wymagającą cerę. Warto ponadto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów produkowane są noszone ubrania, czapki, szaliki i decydować się na te delikatne, przyjemne w dotyku i przewiewne.

Grafika: freepik.com

Materiał Partnera

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*