Jak skutecznie rozjaśnić włosy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak skutecznie rozjaśnić włosy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Włosy to wizytówka każdej kobiety, dlatego przez cały czas dbamy o ich dobrą kondycję. Bardzo chętnie stawiamy na różne zabiegi, które pozwalają nam uzyskać inny kolor włosów. Na uwagę zasługuje rozjaśnianie włosów, wykonywane z pomocą niezawodnych preparatów. Tę czynność wykonamy zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w zaciszu domowym. Jak rozjaśnić włosy? O czym pamiętać podczas rozjaśniania w domu?

Jak rozjaśnić włosy?

Jak rozjaśnić włosy? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która chce zmienić odcień swoich kosmyków. Nawet bez pomocy fryzjera z pewnością sobie z tym poradzimy. Przed przystąpieniem do tego zadania trzeba zwrócić uwagę na kondycję, odcień i to, czy nasze włosy są farbowane. Istotne jest to, że znacznie łatwiej rozjaśnimy blond włosy. 

W tym celu przyda nam się odpowiedni rozjaśniacz, który zakupimy przykładowo w drogerii. Ma on za zadanie ściągać kolor z włosów i przygotować je do farbowania jaśniejszymi farbami. Niestety takie rozwiązanie dosyć mocno ingeruję w strukturę włosa, naruszając łuski włosowe. W efekcie włosy mogą stać się bardziej sztywne i pozbawione blasku. Na szczęście można tego uniknąć, sięgając po odpowiednią regenerację i odżywienie włosów. Nie bez znaczenia jest to, że zniszczone włosy gorzej zniosą proces rozjaśniania. 

Najczęstsze błędy

Powinniśmy mieć na uwadze to, aby odpowiednio się przygotować do rozjaśnienia włosów. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Zazwyczaj są one następujące:

  • Rozjaśnienie zniszczonych włosów – przed przystąpieniem do rozjaśniania trzeba zadbać o kondycję fryzury. Warto podciąć zniszczone końcówki i odpowiednio odżywić kosmyki. W tym wypadku sprawdzają się specjalne linie kosmetyków, które odbudowują zniszczone włosy. 
  • Zbyt częste rozjaśnianie – wielokrotne rozjaśnianie włosów raczej nie jest dobrym wyborem. Przy ciemnych włosach ta czynność trwa dłużej u jest trochę bardziej skomplikowana. Po pierwszym rozjaśnieniu uzyskamy kolor pomarańczowy lub rudy.
  • Przygotowanie mieszanki przed podziałem włosów na partie – nie powinniśmy zbyt szybko przygotować mieszanki do rozjaśniania włosów. Farba i rozjaśniacz ulegają utlenieniu, co wpływa znacząco na końcowe efekty. 
  • Zbyt długie trzymanie rozjaśniacza na włosach – warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta, który dokładnie wskazuje na czas trzymania rozjaśniacza na włosach. Nie ma mowy o zbyt długim czasie, gdyż to może nie dać pożądanych efektów. 

Gdy już wiemy, jakie błędy są najczęściej popełniane, możemy ich z powodzeniem unikać. Co ciekawe, mile widziane jest także nałożenie rozjaśniacza na włosy przed ostateczną czynności. Przeprowadzenie próby uczuleniowej przeprowadzić warto na 48 godzin przed rozjaśnianiem. Najlepiej jest wykonać to za uchem, w zgięciu łokcia lub na szyi. Mieszamy niewielką ilość rozjaśniacza i oksydantu, a następnie nakładamy na skórę pędzelkiem. Jeśli powstaną objawy alergii, trzeba jak najszybciej zmyć produkt i nie sięgać po niego ponownie. To zadanie nie zajmie nam wiele czasu i sprawi, że uzyskamy pewność zachowania bezpieczeństwa. 

Zdjęcie: Adobe Stock

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*