Co przyda się do samodzielnego zapakowania kartonu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Co przyda się do samodzielnego zapakowania kartonu?

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz wysłać paczkę? A może prowadzisz firmę i sprzedajesz własne produkty? Niezależnie od tego, jaki masz cel, niezwykle istotne jest zadbanie, by wysyłane przez Ciebie przedmioty dotarły na miejsce bezpiecznie. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie opakowanie.

W co pakować przesyłki?

Zanim przedmiot, który zamierzasz wysłać, trafi do właściwego odbiorcy, będzie przebywał w wielu miejscach: przede wszystkim magazynach i samochodach kurierskich. Razem z wieloma innymi paczkami, przejdzie przez wiele rąk i maszyn. Z tego powodu warto przygotować się na to, że nie każdy może traktować Twoją przesyłkę delikatnie. Dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć wysyłane przedmioty, na przykład folią bąbelkową, styropianem albo miękkimi materiałami. Warto również postawić na dopasowane rozmiarowo kartony (lub plastikowe opakowania zewnętrzne), dzięki czemu przedmioty nie będą przemieszczać się wewnątrz (co naraziłoby je na dodatkowe uszkodzenia mechaniczne). Pamiętaj również, by cały pakunek odpowiednio owinąć – możesz do tego wykorzystać stretch czarny albo folia transparentna. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcesz chronić przesyłane przedmioty przed szkodliwym wpływem wilgoci i innych warunków atmosferycznych. Jeśli decydujesz się na umieszczenie pakunku w kartonie, przydać może się również taśma kauczukowa, która zmniejszy ryzyko otworzenia się opakowania w trakcie transportu.

Samodzielne pakowanie delikatnych przedmiotów

Ważną kwestią podczas pakowania jest rodzaj wysyłanych przedmiotów. Jeśli musisz nadać paczkę zawierającą elementy porcelanowe lub szklane, dołóż wszelkich starań, by unieruchomić wysyłane przedmioty wewnątrz opakowania. Dobrym pomysłem będzie również zapakowanie ich w podwójny karton: mniejszy, zgodny z rozmiarami przedmiotu, oraz większy, pełniący rolę buforu, wypełniony styropianem lub piankami. Pamiętaj, by szczelnie owinąć produkty folią bąbelkową oraz odpowiednio opisać karton: przede wszystkim hasłami „Uwaga! Szkło!”. Jeżeli z kolei masz potrzebę wysłania do kogoś przedmiotów, które mogą ulec zniszczeniu ze względu na inne cechy (na przykład pochłanianie wilgoci czy krótką datę przydatności) zadbaj przede wszystkim o to, by znajdowały się w transporcie jak najkrócej. W tym celu wyślij przesyłkę priorytetem i upewnij się, że będzie u odbiorcy w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*