Jak zrobić francuza i warkocze bokserskie? Dzięki tym metodom zawstydzisz swojego stylistę fryzur

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić francuza i warkocze bokserskie? Dzięki tym metodom zawstydzisz swojego stylistę fryzur

Warkocze cieszą się popularnością już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, aby w tym miało się tu cokolwiek zmienić. Kobiet z taką fryzurą nie brakuje na festiwalach, koncertach i innych imprezach plenerowych. Zawsze dodaje im ona unikalnego charakteru i stylu. Dowiedz się zatem, jak ją wykonać!

Warkocze przywołują na myśl beztroską zabawę do samego rana, a także niezapomniane letnie wieczory spędzone wśród najbliższych. Nic zatem dziwnego, że w dobie pandemii tak bardzo chcemy przynajmniej przywołać te momenty.

Warkocze kochamy również za to, że są praktyczne i uniwersalne. Świetnie sprawdzają się jako stylowa fryzura na imprezę, są praktycznym upięciem podczas ćwiczeń, a także idealnie nadają się do pracy czy szkoły. Co więcej, to od ciebie zależy jaki nadasz im charakter. Możesz wykonać je w szalonej wersji, czyli zapleść z kolorowymi pasmami, lub w stonowanej, która sprawdzi się na co dzień, ale też np. na ślubie. Jak wykonać francuza i warkocze bokserskie?

Warkocz francuski

Nazywany jest również warkoczem dobieranym, ponieważ do głównego pasma dobieramy kolejne. Fryzura ta jest prosta acz elegancka. Możesz dodać do niej ozdoby, kwiaty, a na koniec wykończyć uczesanie koczkiem, dzięki czemu będzie idealne na większe wyjścia. A jak go wykonać?

Rozczesz włosy i zaczesz je do tyłu. Następnie na czubku głowy zbierz większe pasmo i podziel je na trzy. Zaplatanie rozpocznij ruchami podobnymi do tych, które wykonujesz zaplatając tradycyjny warkocz, czyli przełóż pasma z lewej i prawej strony. Kolejnym krokiem jest dobranie włosów z boku. Wyodrębnij niewielkie pasemko i dodaj je do tworzącego się warkocza. Podobny ruch wykonaj z drugiej strony. Za każdym razem pasma będą dobierane coraz grubsze. Gdy zejdziesz z warkoczem do końca głowy, wykończ fryzurę klasycznym zaplataniem aż „wyczerpią” ci się włosy.

Poniżej znajdziesz tutorial jak wykonać fryzurę.

Warkocz bokserski

Fryzura, która niewątpliwie doda ci pazura i charakteru. Jest bardzo prosta w wykonaniu, choć na początku może wymagać odrobiny wprawy.

Rozczesz włosy i zaczesz je do tyłu. Następnie wykonaj przedziałek, od czoła aż do karku, i podziel włosy na stronę prawą i lewą. Jedne zwiąż gumką, aby nie przeszkadzały. Rozpocznij zaplatanie pierwszego warkocza. W tym celu chwyć pasmo tuż przy czole i podziel je na trzy części. Następnie zacznij zaplatać podobnie, jak w przypadku klasycznego warkocza, jednak z tą różnicą, że pasma będą przekładane pod środkowym pasmem, a nie jak do tej pory nad nim. Kolejnym krokiem będzie dobranie pasm włosów z boku i wplecenie ich do głównego warkocza. Zaplataj do wyczerpania włosów, a następnie przystąp do zaplatania drugiej strony.

Aby nieco ułatwić sobie zaplatani zerknij na filmik instruktażowy.

Przeczytaj też: Negin Mirsalehi zdradza, jak zrobić fale bez użycia lokówki i prostownicy

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*