Kok doskonały? Znamy na niego dwa patenty

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kok doskonały? Znamy na niego dwa patenty

Kok świetnie sprawdza się na co dzień, aby dodać swoim stylizacjom odrobiny klasy i elegancji, a także na wielkie wyjścia. Wydaje ci się, że jego upięcie jest trudne i czasochłonne? Otóż nie!  W niniejszym artykule poznasz sposób na szybkiego koka!

Nie lubisz zbyt wiele czasu spędzać przed lustrem? Uważasz, że nie masz zdolności fryzjerskich? A może szukasz pomysłu na efektowne upięcia? To doskonale się składa, bo mamy dla ciebie tutorial na proste, ale bardzo stylowe upięcia!

Prosty, ale efektowny

Rozczesz włosy, a następnie zwiąż je w niski kucyk. Jeżeli chcesz, aby fryzura była nieco uniesiona, możesz uprzednio nieznacznie natapirować włosy od spodu i utrwalić uniesienie korzystając z pudru do stylizacji. Kolejny krok to podzielenie kucyka na dwie części. Przy pomocy małej gumeczki zwiąż oba pasma w połowie ich długości. Następnie zwiń włosy w rulon i przypnij wywinięcie do głowy za pomocą wsuwki. Rozsuń pasmo na boki i przypnij wsuwką. Zrób to samo z drugim kucykiem. Aby kok nabrał objętości możesz wykorzystać specjalny wypełniacz i dopiero na niego nawijać włosy.

Tutorial, jak wykonać wspomniany kok znajduje się poniżej.

Elegancki nieład

Jeżeli jesteś posiadaczką cienkich włosów, przed rozpoczęciem upinania fryzury warto nałożyć nieco pudru strukturalnego u ich nasady – dzięki temu nabiorą objętości. Kolejnym krokiem będzie delikatne podkręcenie włosów przy pomocy lokówki. Następnie „podziel” głowę na trzy części. W tym celu chwyć pasma włosów od uszu do przodu. Kolejnym krokiem będzie podział tylnych włosów na górną i dolną warstwę. Z górnej zrób kucyka, skręć go delikatnie i przypnij przy pomocy wsuwki. Następnie unieś go nieznacznie, aby zyskał objętość. Następnie utrwal włosy lakierem.

Kolejnym krokiem będzie podział pozostałych pasm na trzy części. Każde z nich zwiąż gumeczką w połowie długości. Następnie wywiń włosy i przypnij je do głowy, podobnie jak w przypadku pierwszej fryzury. Na koniec pasma, które zostawiłaś z przodu wpinasz do koka – i gotowe!

Poniżej znajduje się tutorial, który ułatwi ci wykonanie tej fryzury.

Przeczytaj też: Negin Mirsalehi zdradza, jak zrobić fale bez użycia lokówki i prostownicy

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*