Pomysły na urocze jesienne randki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na urocze jesienne randki

Jesienna pogoda niestety nie sprzyja romantycznym spacerom po plaży, piknikom na łące lub ogniskom w lesie. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z romantycznych randek? Absolutnie nie! Jesień jest okazją do wielu aktywności, na które latem jest np. za gorąco. Sprawdź nasze pomysły na urocze jesienne randki i celebruj miłość wspólnie ze swoją drugą połówką!

Jesienny jarmark

Jesienią wiele miejscowości organizuje jesienne jarmarki lub targi. To okazja do skorzystania z wielu atrakcji, spróbowania lokalnych potraw, a przy okazji lepszego poznania się. Domowe pieczywo, kiełbaski z grilla, krem z dyni to tylko niektóre ze smakołyków, jakich można skosztować na tego typu wydarzeniach. Do tego wielu okolicznych wystawców oferuje swoje rękodzieło, które można zakupić w okazyjnych cenach. Takie jarmarki to idealny sposób na miłe spędzenie czasu i wczucie się w jesienny klimat!

Wycieczka do zamku

Jeżeli klasyczne zamki Was nie interesują, wybierzcie się do zamkowych ruin, pełnych pustych korytarzy i skrzypiących drzwi. W końcu zbliża się Halloween, można więc pozwolić sobie na delikatny dreszczyk emocji. Jeżeli jesteście spragnieni wrażeń, możecie odwiedzić np. opuszczoną fabrykę. Pamiętajcie jednak, by zachować bezpieczeństwo i przed wizytą sprawdzić, czy budynkowi nie grozi zawalenie.

City break

Jeżeli oboje macie wolny dzień, możecie zaplanować całodniową wycieczkę do jednego z polskich miast. W naszym kraju znajdziecie wiele przepięknych regionów, do których warto się wybrać choćby na jeden dzień. Romantyczny Kraków, malowniczy Wrocław, rozwijający się Poznań, zabytkowy Cieszyn… Do większości z nich prowadzi komfortowe połączenie kolejowe. Oprócz zwiedzania lokalnych zabytków, możecie wybrać się na pyszny obiad i spróbować nowych smaków.

Wieczór fondue

Jeżeli nie chcecie podróżować – w końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – możecie spędzić miły wieczór w zaciszu własnego mieszkania. Na tę okazję proponujemy przygotowanie jesiennego i rozgrzewającego fondue. Wystarczy specjalne naczynie, do którego wlewamy rozpuszczony ser lub czekoladę oraz kilka miseczek z dodatkami. W wersji na słono proponujemy warzywa, krakersy, nachosy i kabanosy, a na słodko: owoce, pianki i herbatniki.

Jesienne zbiory

Jesień to czas grzybobrania. Czemu by więc nie potraktować go jako okazję do wspólnego randkowania. Spacerowanie po lesie, który jesienią ma malownicze barwy, może być naprawdę romantyczne, a zebrane grzyby będą jeszcze większą nagrodą. Jeżeli nie macie możliwości, by wspólnie wybrać się do lasu, być może znajdziecie w swojej okolicy sad, z którego można zebrać jabłka, gruszki lub śliwki.

Jazda konna

Bez względu na to, czy jesteście zapalonymi jeźdźcami, czy też będzie to Wasz pierwszy raz, wspólna przejażdżka konna może okazać się niesamowitą przygodą. Już sam kontakt z końmi działa na człowieka uspokajająco, a jazda może przynieść naprawdę wiele radości.

Oglądanie gwiazd

Chodź oglądanie rozgwieżdżonego nieba na kocyku rozłożonym na łące jesienią może nie być dobrym pomysłem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się do lokalnego obserwatorium. W takich miejscach możemy podziwiać gwiazdy przez teleskop, dzięki czemu ujrzymy je jeszcze lepiej. Sprawdźcie, czy w Waszej okolicy znajduje się obserwatorium astronomiczne, które organizuje gwiezdne seanse i skorzystajcie z tej wyjątkowej okazji!

Zdj. główne: Jarritos Mexican Soda/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*