Akcesoria dla narciarzy – 5 przydatnych gadżetów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria dla narciarzy – 5 przydatnych gadżetów

Artykuł sponsorowany

Narciarstwo jest wymagającym sportem, który można uprawiać rekreacyjnie lub sportowo. Miłośnicy sportów zimowych nie mogą się doczekać, aż śnieżny puch pokryje stoki i będą mogli w końcu wyciągnąć swoje narty z piwnicy. Jednak aby wyciągnąć maksymalną przyjemność z tej aktywności fizycznej, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, które podniosą poziom bezpieczeństwa narciarza i zapewnią mu maksymalny komfort. Jakie są przydatne gadżety dla narciarzy? Podpowiadamy!

Najbardziej przydatne gadżety narciarskie

Jazda na nartach może dostarczać niesamowitych emocji. Przepiękne, malownicze stoki podbijają serca większości ludzi uwielbiających sporty zimowe. Jednak nie można zapominać, że narciarstwo jest jedną z bardziej ekstremalnych dyscyplin, a pogoda w warunkach górskich może być zwodnicza. Z tego względu trzeba przyłożyć wszelkich starań, aby zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo podczas szusowania po narciarskich stokach.

Jednak poza ograniczaniem ryzyka warto zadbać także po prostu o jak najwyższy poziom własnego komfortu. Uprawianie sportów zimowych powinno być zabawą i przyjemną formą spędzania czasu. Na stronie www.czerwonakomnata.pl dostępna jest szeroka oferta akcesoriów narciarskich, wśród których każdy sportowiec znajdzie rozwiązania dla siebie. Przedstawiamy 5 najbardziej przydatnych gadżetów narciarskich:

  1. Lawinowy airbag ABS i napełniane butle

Jednym z największych zagrożeń, jakie mogą spotkać narciarzy w górach, są lawiny śnieżne. Moc żywiołu potrafi być zniewalająca i każdego roku pozbawia życia kolejne osoby. Na szczęście istnieją sposoby na ochronę przed lawinami w postaci plecaków z systemem ABS. W przypadku wystąpienia lawiny mogą zapobiec zakopaniu pod śniegiem, dzięki czemu wzrastają szanse na przeżycie w tak kryzysowych sytuacjach.

  1. Harszle – noże lodowe

Czasami warunki na stokach, szczególnie tych mniej uczęszczanych o wyższym poziomie trudności, mogą być bardzo wymagające. W takich sytuacjach niezwykle przydatne mogą okazać się harszle, które ułatwiają poruszanie się po zlodowaciałej powierzchni lub na stromych podejściach. Noże lodowe są niewielkich gabarytów i nie ważą dużo, dlatego powinny zawsze znajdować się w plecaku na wszelki wypadek.

  1. Pałeczki kofiksowe

Polietylen w formie pałeczek, zwany kofiksem służy do naprawiania ewentualnych ubytków w ślizgu narty. Dzięki temu jazda nie tylko jest bezpieczniejsza, lecz także bardziej płynna i przyjemna. Warto mieć takie pałeczki w plecaku na wszelki wypadek, ponieważ nie zawsze można mieć łatwy dostęp do serwisu narciarskiego.

  1. Foki narciarskie

Pasy tkanin nakładane na ślizgi nart nazywane są fokami. Stosowane są głównie przez skiturowców, ponieważ zakładanie ich na spodnią część nart umożliwia poruszanie się pod górę, czyli w stronę przeciwną niż standardowo podczas korzystania z nart. Warto mieć w swoim plecaki profesjonalne foki wysokiej jakości, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się konieczność podejścia.

  1. Wymienne klamry do butów narciarskich

Prawidłowe zakładanie i zapisanie butów narciarskich jest jedną z najważniejszych kwestii, jakich trzeba dopilnować, uprawiając narciarstwo. Niepoprawne zapięcie może skutkować bolesnymi kontuzjami i poważnymi wypadkami. Zdarzają się sytuacje, w których nawet najwyższej klasy buty narciarskie zawodzą i pojawiają się wady w ich klamrach. Warto przygotować się na takie sytuacje i mieć przygotowane klamry zamienne, które będzie można zapiąć w kryzysowej sytuacji i bezpiecznie zjechać ze stoku.

Fot.: Volker Meyer/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*