Jak zrobić lampion? Poznaj 3 pomysły

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić lampion? Poznaj 3 pomysły

Lampiony dodają wnętrzom przytulności i klimatu. Ten niewątpliwie się przyda, zwłaszcza w jesiennie i zimowe wieczory, kiedy na zewnątrz szybko zapada zmrok. Lampiony świetnie sprawdzą się również wiosną i latem, umilając letnie popołudnia spędzone na tarasie czy balkonie. Jak jednak szybko wykonać taką efektowną ozdobę?

Proste i szybkie w wykonaniu lampiony nie tylko posłużą ci przez wiele sezonów, ale i w jednej chwili odmienią twoje wnętrze, taras, balkon czy przydomowe podwórko. Co więcej, dzięki dozie wyobraźni możesz stworzyć niepowtarzalną ozdobę, której będą ci zazdrościć twoi znajomi. Jak zatem wykonać lampion?

Słoiki ze świeczkami – proste, a stylowe

Do wykonania lampionów potrzebne są ci słoiki, najlepiej w różnych wielkościach i rozmiarach, dzięki czemu stworzysz unikalny klimat, oraz świeczki. Jeżeli chcesz uzyskać wiszący lampion, wówczas dodatkowo potrzebujesz sznurka, którym owiążesz słoiczki i zawiesisz w dowolnym miejscu. Warto zachować denka. Te, po wykonaniu w nich dziurek za pomocą wiertarki lub wkrętarki, uchronią świeczkę, zwłaszcza w wietrzne dni, przed zgaszeniem.

Efektowne lampiony ze światełek świątecznych

W tym przypadku przyda się sznur światełek i słoik. W dekielku możesz wykonać otwór, aby przez niego poprowadzić wtyczkę do kontaktu, a resztę lampek włóż do słoika. Zakręć i ustaw lampion w dowolnym miejscu.

Klimatyczna kula

Do wykonania tego lampionu potrzebujesz balona, włóczki, kleju w płynie oraz kabla z żarówką. Balona dmuchasz do takich rozmiarów, których ma być docelowo lampion. Następnie nawijasz na niego włóczkę. Kolejnym krokiem jest posmarowanie całości klejem, a później oczekiwanie aż całość wyschnie. Ostatnim etapem jest przebicie balona, wyciągnięcie go i zainstalowanie żarówki. Gotowe!

Przeczytaj też: Czy wiesz, jak samodzielnie zrobić efektowną i stylową poduszkę?

Zdjęcie główne: Taryn Elliott/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*