Jakie drzwi do szafy przesuwnej wybrać? Podpowiadamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie drzwi do szafy przesuwnej wybrać? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czeka Cię zakup szafy przesuwnej do mieszkania? W takim razie musisz zdecydować, jaka będzie jej konstrukcja – w tym front. Które drzwi najlepiej wybrać: wyłącznie przesuwne czy uchylne? A może jednak lepsze będą te częściowo składane? Zobacz!

Drzwi całkowicie przesuwne

Często wybierany mechanizm na fronty szaf to właśnie wyłącznie drzwi, ruchome na boki. Mebel wyposażony w ten system może mieć front bezramowy np. jak system Heliodor lub ramowy z widocznymi ramkami. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji zamawiającego i stylu aranżacji pomieszczenia. Drzwi poruszające się w jednej płaszczyźnie sprawdzą się szczególnie w wąskich przejściach. W korytarzu, gdzie znajdzie się taka szafa przesuwna https://www.komandor.pl/blog/jak-zmiescic-szafe-w-mikromieszkaniu, zniknie kłopot z przemieszczaniem się, podczas gdy ktoś poszukuje rzeczy w głębi mebla.

Proponowany typ frontu znajduje też zastosowanie w szafie przesuwnej narożnej zewnętrznej. Taki mebel często stanowi granicę dwóch stref w mieszkaniu na planie otwartym. Przesuwne skrzydła w meblu narożnym wewnętrznym mają natomiast punkt styku właśnie w narożniku. Pozwala to znakomicie zagospodarować tę przestrzeń, chociażby za pomocą systemu prostopadłych drążków na koszule.

Sprawdź wszystkie rodzaje szaf przesuwnych tutaj: https://www.komandor.pl/meble/szafy-przesuwne

Składano-przesuwne drzwi – kiedy warto?

Czym jest ten typ frontu? Jest to takie zamknięcie mebla, które umożliwia rozsunięcie skrzydeł na boki. Sprawdzi się więc wówczas, gdy garderoba jest osobnym, niewielkim pomieszczeniem we wnęce. Ten system drzwiowy do szafy przesuwnej pozwala:

  • wygodnie korzystać z wnęki – bo cała jej zawartość jest widoczna po odsunięciu drzwi,
  • zagospodarować przestrzeń w szafie w najbardziej wydajny sposób,
  • niemal dowolnie aranżować front dzięki różnym systemom wypełnień i ram.

Taki typ drzwi da się również zestawiać z przesuwnymi – w systemach narożnych. W tej części, gdzie nie ma miejsca na pełną wersję przesuwną, odnajdzie się on znakomicie.

Szafa a drzwi częściowo uchylne

Twoja wnęka ma niewielką głębokość? W takim przypadku wstawienie drzwi przesuwnych mogłoby być kłopotliwe. Wówczas to właśnie drzwi uchylne są dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy szerokość przestrzeni będzie pozwalała na swobodne ich otwieranie. Drzwi takie to również dobry pomysł w przypadku jednoskrzydłowego, wąskiego mebla. Gdy np. obok szafy przesuwnej wyląduje dodatkowa, niewielka szafka – może ona mieć właśnie skrzydło uchylne.

Pamiętaj, że producent umeblowania często pozwala na łączenie różnych systemów frontów w ramach jednego mebla. https://www.komandor.pl/ umożliwia zaprojektowanie takiego wyposażenia, które łączy fronty przesuwne z uchylnymi. To szczególnie użyteczne, gdy np. zamawiasz meble, lokowane wzdłuż całej ściany pomieszczenia. Sprawdzi się także wtedy, gdy szafa przesuwna narożna jest otwarta na dwie różne strefy – np. przedpokój i większy salon. W strefie dziennej, o ile miejsce pozwala, mogą znaleźć się skrzydła uchylne. Natomiast w ciasnym korytarzu te w przesuwnej wersji będą lepszym wyborem.

Pojemna, funkcjonalna szafa przesuwna to dla wielu obowiązkowy mebel w mieszkaniu. Planując jego formę, warto rozważyć, jaki model będzie najlepiej pasował do konkretnych warunków przestrzennych. Odpowiedni typ frontu pozwoli optymalnie wykorzystać możliwości wybranej wnęki.

Nie wiesz, jak wymierzyć drzwi przesuwne do szafy? Dowiesz się tego tutaj: https://kb.pl/porady/jak-wymierzyc-drzwi-przesuwne-do-szafy-_wp21/

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*