Jak pielęgnować w domu rozjaśnione włosy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pielęgnować w domu rozjaśnione włosy?

Choć rozjaśnianie włosów jest modne, to potrafi znacząco osłabić ich kondycję. Włosy zniszczone utlenianiem stają się suche i delikatne. Jak je odpowiednio odżywić i zregenerować? Podpowiadamy to w naszym artykule. 

Unikaj dalszych zniszczeń

Jeżeli Twoje włosy są już w słabym stanie, powinnaś zrobić wszystko, aby nie dopuścić do kolejnych zniszczeń. W tym celu wyeliminuj kilka podstawowych błędów. Jednym z nich jest używanie suszarki do włosów z gorącym nawiewem. Wysoka temperatura przesusza i pali Twoje włosy. Tak samo jest z prostownicą. A może używasz gumek z metalowymi wstawkami? Koniecznie z nich zrezygnuj! Takie elementy łamią Twoje włosy. Zamień je na delikatne, satynowe gumki typu scrunchie. 

Zrezygnuj z szamponów z mocnymi detergentami w składzie

Taki rodzaj kosmetyków działa destrukcyjnie na włosy. Przesusza je i sprawia, że wyglądają na jeszcze bardziej zniszczone. Rozjaśnione pasma myj za pomocą delikatnych szamponów. Zawierają one łagodne substancje myjące, które doskonale poradzą sobie z oczyszczeniem skóry głowy, a przy tym nie będą osłabiać włosów. 

Olejowanie to jest to, czym powinnaś się zainteresować!

Nie ma nic lepszego dla zniszczonych i przesuszonych włosów niż olejowanie!

Odżywia je, nabłyszcza i chroni przed zniszczeniami i działaniem skrajnych temperatur. Są trzy metody olejowania:

  • olejowanie na sucho – nakładanie oleju na suche włosy. By olej zaczął działać, powinnaś trzymać go na włosach od godziny do nawet całego dnia. Wszystko zależy od ich stanu; 
  • olejowanie na mokro – nakładanie oleju na włosy zwilżone wodą lub wodą z cukrem. Czas trzymania produktu to jedna lub dwie godziny; 
  • olejowanie na podkładzie z odżywki – nakładanie oleju na włosy pokryte odżywką. Czas trzymania oleju to 20–40 minut.

Olejowanie stosuj najlepiej przed każdym myciem, a szybko zobaczysz pozytywne efekty!

Stosowanie odżywek humektantowych i emolientowych

Zacznijmy od wyjaśnienia tych pojęć. Odżywka humektantowa to taka, która zawiera w składzie substancje nawilżające, na przykład glicerynę czy aloes. Emolientowa natomiast to taka, która zawiera nabłyszczacze, jakimi zazwyczaj są oleje. W przypadku włosów rozjaśnianych regularne stosowanie tych dwóch rodzajów kosmetyków jest niezbędne i może znacznie poprawić ich kondycję. Emolientów możesz używać przy każdym myciu, natomiast humektantów raz na dwa lub trzy mycia. Jest to jednak zmienna zależna – obserwuj swoje włosy i dostosuj częstotliwość używania tych składników do ich potrzeb. 

Stosowanie olejków i serum silikonowego

Zabezpieczanie umytych i suchych włosów olejkami lub serum jest bardzo ważne. Nie dość, że włosy będą wyglądały lepiej i zdrowiej, to zabezpieczysz je w ten sposób przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem temperatury. Co więcej, takie produkty często pięknie pachną!

Rozczesuj włosy delikatnie

Tę zasadę powinnaś stosować niezależnie od tego, czy Twoje włosy są zniszczone od rozjaśniania, czy też nie. Jest to podstawa w trosce o piękne włosy. Rozczesując pasma w chaotyczny sposób, w dodatku z dużą siłą, sprawiasz, że Twoje włosy będą wypadały i łamały się. W efekcie pogorszy to ich wygląd. Pamiętaj, że lepiej poświęcić kilka minut więcej z rana, niż zafundować sobie połamane końcówki!

Zdj. główne: Paloma LaMadreInspirada/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*