Jak przechowywać olejki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przechowywać olejki?

Artykuł sponsorowany

Różnego rodzaju oleje są podatne na zmianę składu pod wpływem niewłaściwego przechowywania. Dowiedz się, jak prawidłowo przechowywać oleje kosmetyczne i olejki CBD.

Przechowywanie olejków CBD

Przed zakupem olejku CBD warto upewnić się, że pochodzi od zaufanego producenta i został wyprodukowany z wysokiej jakości, bezpiecznej dla zdrowia konopi siewnej. Duże znaczenie ma dobre pochodzenie składników oraz brak zanieczyszczeń, które mogłoby być szkodliwe dla zdrowia. Olejki konopne należy przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, ponieważ dzięki temu suplementy dłużej zachowają swoje prozdrowotne właściwości. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że promieniowanie UV może zniszczyć struktury zawarte w olejku CBD. Należy szczelnie zamykać buteleczkę po każdym użyciu i stawiać ją z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfery, piekarniki, kuchenki czy czajniki. W trakcie upałów warto przechować olejek w lodówce, aby ochronić go przed wpływem wysokich temperatur. Dla bezpieczeństwa należy, tak jak w przypadku innych leków i suplementów, trzymać olejki w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Jeśli szukasz wysokiej jakości oleju z konopi CBD, to warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie: https://www.marifana.pl/Olejki-CBD-c17.

Oleje przeznaczone do celów kosmetycznych 

W ostatnich latach oleje kosmetyczne, przeznaczone do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, zyskały na popularności. Oleje wspomagają regenerację skóry, chronią ją przed utratą wody, działają zmiękczająco, a także nawilżająco. Szczególnie rekomendowane są zwłaszcza oleje: z czarnuszki, awokado, słodkich migdałów, kokosa czy orzechów drzewa arganowego. Aby uchronić oleje przed jełczeniem, czyli utlenianiem kwasów tłuszczowych, należy przechowywać je w odpowiedniej temperaturze i miejscu z ograniczonym dostępem światła. Najlepiej kupować i przechowywać oleje wyłącznie w butelkach z ciemnego szkła, takich jak buteleczki farmaceutyczne z pipetą, które ma swojej ofercie renomowany producent opakowań dla farmacji: https://aba-poland.pl/. Oleje należy koniecznie chronić przed wystawieniem na promienie słoneczne. W przypadku wieloskładnikowych produktów, np. mieszanki kilku olejów lub olejków z dodatkiem innych substancji aktywnych, należy unikać przechowywania tych produktów w lodówce. Pod wpływem niskiej temperatury takie olejki mogą zmienić konsystencję, rozwarstwić się, a w niektórych przypadkach może to również osłabić ich właściwości. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie przechowywanie ich w zamkniętej szafce w sypialni lub łazience. 

Fot.: Christin Hume/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*