Peeling twarzy – w jakich przypadkach i kiedy go wykonywać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Peeling twarzy – w jakich przypadkach i kiedy go wykonywać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy wiesz, że peeling jest jednym z dziesięciu najczęściej wybieranych kosmetyków, jakie konsumenci kupują ramach codziennej, domowej pielęgnacji skóry twarzy?

Nie ma w tym nic dziwnego, bo jeśli preparat o działaniu złuszczającym zostanie dobrany odpowiednio, uwzględniając przede wszystkim konkretne, aktywne składniki, to może wykazywać naprawdę spektakularne efekty. Sprawdź, jak wybierać dobre peelingi i jak  często je wykonywać, aby poprawić i utrzymać prawidłowy stan skóry twarzy. 

Peeling twarzy – jakie właściwości wykazuje?

Jeden preparat kosmetyczny może wykazywać mnóstwo terapeutycznych właściwości. Stosowanie peelingów szczególnie zaleca się w przypadku cery mieszanej, tłustej, z tendencją do trądziku, przy czym delikatny kosmetyk o działaniu złuszczającym, oczyszczającym i redukującym zrogowaciały naskórek z powodzeniem może być stosowany również w przypadku cery normalnej, a nawet wrażliwej. 

Ze względu na typ cery i związane z nią niedoskonałości, peelingi powinny zawierać konkretny skład. Ich powszechne właściwości, to oczyszczanie, złuszczanie, regulowanie wydzielania sebum, pozbywanie się martwego naskórka, natomiast dobierając odpowiednie składniki aktywne peeling chemiczny czy z ekstraktów roślinnych może działać jeszcze szerzej. Bardzo często wykazuje właściwości antybakteryjne, wygładzające, ujędrniające, głęboko oczyszczające, a nawet redukujące przebarwienia, drobne blizny oraz pierwsze zmarszczki. 

Jak widać, peelingi działają w szerokim spektrum i nic dziwnego, że są jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków. 

Jak często wykonywać peeling?

Wszystko zależy od rodzaju peelingu oraz typu cery i niedoskonałości, jakie chce się zwalczać. Intensywne peelingi chemiczne należy stosować rzadziej ze względu na ich mocniejsze działanie. Te mikrozłuszczające można wykonywać nawet kilka razy w tygodniu. 

Przede wszystkim weź pod uwagę typ swojej skóry twarzy. Jeśli cera jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, peeling stosuj nie częściej niż raz na dwa tygodnie. W przypadku cery tłustej i trądzikowej zaleca się stosowanie takiego preparatu raz w tygodniu, aby regularnie pozbywać się nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka, który zatyka pory i przyczynia się do występowania stanów zapalnych. 

Peelingi wykonywane w gabinetach kosmetycznych realizuje się średnio raz w miesiącu albo poprzez indywidualne zalecenia profesjonalnego kosmetologa. 

Priorytetem jest wybranie odpowiedniego peelingu. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się nie tylko intensywne peelingi chemiczne, ale również te łagodne peelingi enzymatyczne. Podstawą jest ich skład, niektóre nie zawierają mikrogranulek o działaniu złuszczającym, ale kwasy, które wpływają na bezpieczne rozpuszczanie warstwy naskórka. 

Pamiętaj, że peeling nie jest jedynym kosmetykiem, który powinien być stosowany w ramach codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Istotne są także preparaty do dogłębnego oczyszczania oraz kosmetyki odżywcze. Nie zapomnij o preparatach myjących w postaci olejku, żelu czy pianki, kremach na dzień z filtrem SPF i na noc oraz serum i maskach z kompleksem idealnie dobranych witamin, składników aktywnych oraz minerałów.

Zdj. główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*