Książki o pielęgnacji, które naprawdę warto przeczytać

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Książki o pielęgnacji, które naprawdę warto przeczytać

Wszyscy wiemy, że dobre dbanie o swoją skórę i włosy to podstawa nawyków nie tylko związanych z urodą, ale i ze zdrowiem. Wiele z nas kieruje się wiedzą zdobytą na kanałach YouTube, blogach, fanpage’ach, Instagramach czy popularnych ostatnio TikTokach.

Pozyskane stamtąd informacje często są nierzetelne, wzajemnie się wykluczają i częściej działają na zasadach ciekawostek i eksperymentów niż są efektami wieloletniej pracy i doświadczenia. Zdarza się również, że podążając za wskazówkami zdobytymi w Internecie możesz wyrządzić swojej skórze czy włosom więcej szkody niż korzyści. Co zrobić w takiej sytuacji? Skąd czerpać bezpieczną, sprawdzoną wiedzę, popartą naukowymi badaniami?

Odpowiedź znajdziemy pośród wielu książek dostępnych w księgarniach. Kupujmy i czytajmy przede wszystkim dzieła autorów wiarygodnych, takich jak badacze i badaczki, eksperci w swoich dziedzinach będący naukowcami czy lekarzami. Ludzie z wieloletnim doświadczeniem w danej dziedzinie umieją przekazywać swoją wiedzę w przystępny sposób. W przeciwieństwie do wielu dostępnych w sieci artykułów naukowych, książki te napisane są językiem zrozumiałym dla każdego laika. Po takiej lekturze każda z nas będzie znała podstawowe fakty, umiała rozpoznać wartościowe produkty do pielęgnacji i bezpieczne sposoby ich stosowania.

Przykładem takiej książki jest Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry autorstwa Dr Anjali Mahto. Dr Mahto jest jedną z najlepszych dermatolożek w Wielkiej Brytanii. W swojej książce opisuje rzeczy oparte na własnym doświadczeniu i na wynikach najnowszych badań ze świata nauki. Obala szkodliwe mity i porusza ważne kwestie związane z pielęgnacją i zdrowiem skóry, największego organu w ludzkim organizmie. Jest swoistym przewodnikiem na drodze do posiadania zdrowej, pięknej skóry dla wszystkich, którzy zmagają się z tak popularnymi problemami dermatologicznymi jak przesuszona skóra, trądzik czy chce złagodzić efekty jej starzenia się.

Poniżej kilka książek polecanych przez redakcję. Dobrej lektury!

Przeczytaj też: Domowe zabiegi, za które Twoja skóra będzie dozgonnie wdzięczna

Zdjęcie główne: Angelica Echeverry/ unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*