10 domowych sposobów, które pomogą Ci się pozbyć opuchnięcia z twarzy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
10 domowych sposobów, które pomogą Ci się pozbyć opuchnięcia z twarzy

Opuchnięta twarz to zazwyczaj skutek nieprzespanej, najczęściej również zakrapianej alkoholem nocy. Czasem jednak przyczyna leży gdzie indziej – coś w ciągu nocy zakłóciło nasz odpoczynek. Bez względu na to, co jest przyczyną opuchlizny, warto znać sposoby, które pozwolą nam się z nią uporać. Przedstawiamy je w poniższym artykule.

Masaż okolic pod oczami

Jeżeli opuchlizna jest najbardziej widoczna w okolicach pod oczami, najłatwiej jest się jej pozbyć, wykonując masaż. Przez kilkanaście sekund głaszcz powieki opuszkami palców, a następnie środkowym punktowo uciskaj powieki – najpierw górną, potem dolną. Kieruj się w kierunku od skroni do nosa.

Okład z herbaty

Zaparz herbatę w torebkach – najlepiej czarną lub zieloną. Jeżeli opuchlizna znajduje się pod oczami, wystarczą Ci 2 woreczki, jeżeli na całej twarzy – będziesz potrzebowała ok. 5–6 sztuk. Poczekaj, aż przestygną i połóż je na twarz na 15 minut.

Okład z rumianku

Na pozbycie się opuchlizny z twarzy pomaga również rumianek. Szczególnie sprawdzi się on w przypadku opuchniętych powiek. Przygotowujemy go i wykonujemy identycznie, jak okład z herbaty. Dodatkowo, naparem, który pozostanie po zaparzeniu rumianku, możemy przemyć powieki, by zniwelować zaczerwienienia.

Minidrenaż twarzy

Minidrenaż twarzy pozwoli Ci na wyrównanie poziomu limfy pod skórą i tym samym pozbycie się opuchlizny. Aby go wykonać, wystarczy rytmicznie „ostukać” twarz palcami wskazującymi obu rąk, w kierunku od czoła do brody. Ruchy powinny być zdecydowane, ale jednocześnie delikatne, by zbytnio nie podrażnić skóry.

Japoński masaż patyczkami kosmetycznymi

Kilka patyczków kosmetycznych, zakończonych wacikami, zepnij gumką recepturką. Potrzebujesz dwóch takich zestawów: po jednym na każdą połowę twarzy. Przez kilka minut „ostukuj” skórę twarzy, zaczynając od skroni, przez policzki, aż do szyi pod uchem. W ten sposób Twoja skóra w szybszy i łatwiejszy sposób odprowadzi nadmiar limfy i wody z twarzy.

Okład z surowego ziemniaka

Chłodzące działanie tego surowego warzywa pozwoli na szybkie pozbycie się opuchlizny z twarzy. Wystarczy, że zetrzesz ziemniaka na tarce o grubych oczkach, a powstałą papkę nałożysz na twarz. Po 15 minutach zmyj ją wodą.

Okład z ogórka

Na opuchniętą twarz może pomóc również świeży ogórek. Pokrój go w plastry i włóż na dłuższą chwilę do lodówki. Schłodzone kawałki nałóż na twarz na 10 minut. Następnie zdejmij je i przemyj skórę chłodną wodą.

Masaż kostkami lodu

Masaż kostkami lodu z pewnością przyniesie ulgę naszej skórze i pomoże pozbyć się uciążliwej opuchlizny. Kostki lodu owiń folią, a następnie materiałową szmatką, by czuć przyjemny chłód, a nie lód. Masuj twarz okrężnymi ruchami od czoła, w kierunku brody przez 2–3 minuty.

Okład z zimnej łyżeczki

Ten sposób idealnie sprawdzi się wtedy, gdy chcesz pozbyć się opuchlizny z okolic oczu. Łyżkę włóż na kilka chwil do lodówki lub potrzymaj ją pod strumieniem zimnej wody. Następnie przyłóż do górnej powieki, a następnie do dolnej. Czynność powtarzaj kilka razy.

Chłodny kompres

Ten sposób pomoże w przypadku opuchlizny spowodowanej usunięciem zęba. Kilkanaście kostek lodu owiń folią spożywczą, a następnie ligniną. Przyłóż do opuchniętego miejsca na kilkanaście minut lub przywiąż do głowy szalem/apaszką.

Zdj. główne: Nicolai Schindler/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*