Czy płyn micelarny jest w stanie dokładnie oczyścić cerę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czy płyn micelarny jest w stanie dokładnie oczyścić cerę?

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oczyszczanie skóry twarzy jest kluczem do tego, by zachować jej promienny i zdrowy wygląd, a także zapobiegać powstawaniu niedoskonałości. Nie wszystkie kobiety są zadowolone z konsystencji, jaką oferują mleczka i żele, a co za tym idzie, decydują się na tzw. oczyszczanie na sucho. W tym momencie podstawowym kosmetykiem staje się płyn micelarny. Jednak czy faktycznie jest on w stanie dogłębnie usunąć zanieczyszczenia z powierzchni cery?

Czym jest i jak dokładnie działa płyn micelarny?

Płyn micelarny, jak sama nazwa wskazuje, to kosmetyk złożony z miceli. Jest to grupa cząsteczek, które posiadają hydrofobowy rdzeń. Oznacza to, że przyciągają one wodę, a odpychają tłuszcz. Jednocześnie ich powłoka jest hydrofilowa, co z kolei sprawia, że cząsteczki te wiążą się z tłuszczem, a zaczynają odpychać wodę.

To właśnie micele sprawiają, że płyn micelarny jest w stanie rozpuścić makijaż, a także oczyścić skórę z sebum oraz innych drobinek, które osadzają się na niej w ciągu dni. Z uwagi na specyficzną budowę miceli, płyn ten nie narusza w żaden sposób warstwy hydrolipidowej skóry. Nie powoduje on podrażnień, a także pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

Płyn micelarny wyróżnia się także swoją konsystencją. Jest on lekki i przyjemny dla skóry. Właśnie dlatego korzystają z niego panie, które nie przepadają za konsystencją oferowaną przez żele, mleczka i pianki. Pozwala on oczyścić cerę metodą „na sucho”, czyli bez konieczności użycia wody.

Czy płyn micelarny jest w stanie dogłębnie oczyścić skórę twarzy?

Kobiety, które zdecydowały się włączyć ten kosmetyk do codziennej pielęgnacji, mogą się zastanawiać, czy płyn micelarny zmywa makijaż i pozwala dogłębnie oczyścić cerę? Okazuje się, że wszystko zależy od sposobu, w jaki ten kosmetyk będzie stosowany.

Nie da się ukryć, że po pierwszym przejechaniu po skórze wacikiem nasączonym w płynie micelarnym, skóra nie będzie oczyszczona. Zostanie jedynie zmyta tylko pierwsza warstwa makijażu. Właśnie dlatego oczyszczanie z płynem micelarnym jest procesem czasochłonnym, a panie muszą wykazać się dużą dozą cierpliwości.

Teoretycznie należy zużyć taką ilość wacików, aż do momentu, w którym będą one całkowicie czyste. Jednocześnie tuż po tym procesie warto normalizować pH skóry twarzy np. poprzez zaaplikowanie na nią toniku.

Trzeba dodatkowo podkreślić, że płyn micelarny nie zawsze poradzi sobie z makijażem wodoodpornym. W tym przypadku konieczne może być zastosowanie innych kosmetyków do demakijażu, które wykazują się znacznie silniejszym działaniem.

Jak płyn micelarny może wpłynąć na stan skóry twarzy?

Płyn micelarny jest kosmetykiem całkowicie bezpieczny dla każdego typu cery. Mogą z niego korzystać nawet panie o skórze naczynkowej, czy ze skłonnościami do niedoskonałości. Nie powoduje on żadnych podrażnień, a dzięki temu, że niektóre z kosmetyków są wzbogacone odżywczymi substancjami, będą one dodatkowo pielęgnować cerę.

Jednocześnie płyn micelarny może wspomagać ochronę warstwy lipidowej, a co za tym idzie, ochroni on skórę przed nadmiernym przesuszeniem i zatrzyma wilgoć w jej głębokich warstwach. Dzięki temu zredukowane zostanie uczucie nadmiernego ściągnięcia skóry, a ryzyko pojawienia się podrażnień również będzie znikome.

Kiedy nie warto korzystać z płynu micelarnego?

Wspomniane zostało, że płyn micelarny jest kosmetykiem stworzonym głównie z myślą o oczyszczaniu cery na sucho, czyli bez dodatku wody. Świetnie sprawdzi się on także w przypadku kobiet, które bardzo często w ciągu dnia zmywają makijaż w pośpiechu.

Jednocześnie kobiety, które preferują makijaż wodoodporny, mogą mieć problemy z korzystaniem płynu micelarnego. Nie jest on w stanie rozpuścić niektórych kosmetyków, a co za tym idzie, oczyszczenie twarzy nie będzie kompletne. Nie warto także stosować płynu micelarnego w momencie, kiedy panie preferują oczyszczanie twarzy „na mokro”, gdyż kosmetyk w żaden sposób nie rozwinie swojego potencjału.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*