Esprit od lat daje nam lekcję ekologii, a my chętnie się przyglądamy działaniom tej marki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Esprit od lat daje nam lekcję ekologii, a my chętnie się  przyglądamy działaniom tej marki

Marka Esprit pojawiła się na rynku pod koniec lat 60. XX w. Już na początku lat 90., jako jedna z pierwszych na świecie, stworzyła eko-kolekcję swoich ubrań.

Linia stworzona została z materiałów pozyskanych w przyjazny dla środowiska sposób. Cel firmy jest bardzo jaśnie określony i wszystko wskazuje na to, że do jego spełnienia jest już blisko. Do 2023 roku 100% produktów marki Esprit zostanie wytworzona w ten sposób.

Marka dba o odpowiedzialną produkcję, zrównoważone dostawy i recykling. Najwyższej jakości organiczna bawełna pochodzi od rolników, którzy do jej uprawy nie stosują pestycydów i sztucznych nawozów. Część kolekcji uszyta jest z tkaniny bawełnianej stworzonej z recyklingowanych odpadów bawełnianych.

Oprócz bawełny stosowane są inne materiały roślinne, takie jak powstający w duchu zero-waste len czy nowinka w tekstyliach, materiał z włókna celulozowego eukaliptusa, czyli Lyocell. Powstaje z niej Tencel™, miękka, lekka i przede wszystkim ekologiczna tkanina.

Technologiczna ewolucja i ideowy postęp w branży modowej jest dla Esprit ważnym elementem marki już od lat. Tworzą wysokiej jakości elementy garderoby a udział odzieży wytworzonej w zrównoważony sposób z roku na rok jest coraz większy. Marka dba nie tylko o wygodę i wygląd klienta, ale również o zmniejszenie jego wpływu na środowisko naturalne.

Przeczytaj też: Znudziła Ci się stara jeansowa kurtka? Sprawdź nasze sposoby na danie jej drugiego życia

Zdjęcie główne: materiały prasowe Esprit

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*