Jak sprawić, żeby proste włosy utrzymały się dłużej?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak sprawić, żeby proste włosy utrzymały się dłużej?

Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet. Uzyskanie ich jednak nie jest takie łatwe. Jeżeli natura nie obdarzyła Cię nimi, to zapewne musisz poświęcić wiele uwagi ich prostowaniu i odpowiedniej pielęgnacji, aby otrzymać upragniony efekt. Sprawdź, co zrobić, aby uzyskać efekt idealnie prostych włosów na długie godziny.

  1. Dokładnie oczyść włosy

Na początek warto dokładnie oczyścić włosy, aby pozbyć się z nich wszelkich zanieczyszczeń. Użyj w tym celu szamponu, najlepiej ze specjalnej serii ułatwiającej prostowanie. Następnie rozprowadź odżywkę, też z serii do prostowania włosów. Potrzymaj ją na głowie kilka minut i spłukaj. Jest to bardzo istotne – sprawi, że na włosach nie osadzą się resztki kosmetyku, które mogłyby utrudnić proces prostowania.

  1. Technika suszenia

Suszenie włosów w odpowiedni sposób może znacząco wpłynąć na proces późniejszego prostowania. Staraj się suszyć włosy, kierując strumień powietrza z góry do dołu. W ten sposób unikniesz efektu puchu i już po samym suszeniu będą one delikatnie wygładzone. Wysusz włosy bardzo dokładnie, ponieważ przed prostowaniem muszą być idealnie suche. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do ich zniszczenia.

  1. Podczas suszenia wyciągaj włosy na szczotce

Susząc włosy, możesz je delikatnie wyprostować poprzez wyciąganie pasem na szczotce. Pomoże to również unieść włosy od nasady. 

Krzysiek/pixabay.com
  1. Użyj kosmetyków ochronnych

Przed rozpoczęciem prostowania zaaplikuj kosmetyki, które pomogą uzyskać gładką taflę, a dodatkowo ochronią włosy przed zniszczeniami spowodowanymi wysoką temperaturą. Może to być silikonowe serum, krem termoochronny lub spray. Wybór na rynku jest duży. Produkty te możesz nałożyć już w trakcie suszenia włosów lub nawet przed suszeniem.

  1. Ustaw odpowiednią temperaturę na prostownicy 

Nigdy nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury na prostownicy, ponieważ to może prowadzić do nieodwracalnych zniszczeń na włosach. Niech będzie ona średnia. Jeżeli będziesz prostowała włosy w odpowiedni sposób, to i przy jej pomocy uzyskasz oczekiwany efekt.

  1. Podziel włosy na kilka części

Dla ułatwienia procesu prostowania możesz podzielić włosy na kilka partii. Każde pasmo rozczesz, a następnie przeciągnij po nim prostownicą. W ten sposób będziesz miała pewność, że pozostaną one idealnie gładkie. Po wyprostowaniu każdego pasma możesz ustawić zimny nawiew w suszarce i w ten sposób domknąć łuski włosa.

  1. Utrwal całość lakierem do włosów

Aby twoje proste włosy długo się trzymały, możesz spryskać je lakierem do włosów lub sprayem utrwalającym. W ten sposób zapewnisz im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a sobie spokój na kilka dobrych godzin.

  1. Unikaj wilgotnego powietrza

Nie jest tajemnicą, że nawet idealnie wyprostowane włosy w towarzystwie wilgoci mogą się falować i puszyć. Jeżeli więc chcesz trwałego efektu tafli, to unikaj wilgotnych miejsc i chroń włosy przed ewentualnym deszczem.

Zdj. główne: DtheDelinquent/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*