Co może być suplementem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co może być suplementem?

Artykuł sponsorowany

Razem z rosnącą świadomością, jeśli chodzi o zdrowy styl życia, rośnie także popularność suplementów. Witaminy, minerały, probiotyki… rodzajów suplementów na rynku jest dość sporo. Co dokładnie może być suplementem? Co warto wiedzieć na ich temat? Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące suplementów znajdziesz w tym artykule!

Coraz więcej osób w Polsce o wiele uważniej podchodzi do swojego stylu życia, a co za tym idzie – także do diety. Stąd też tak popularne stały się w ostatnich czasach suplementy. Dowiedz się, czym tak dokładnie są suplementy oraz jak mogą Ci pomóc w codziennym życiu.  

Czym są suplementy?

Warto zacząć od tego, czym tak dokładnie są suplementy. Według definicji suplementy to nic innego jak środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie codziennej diety. Są one skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy, lub fizjologiczny. Oznacza to, że głównym zadaniem suplementów jest wsparcie organizmu, aby mógł on funkcjonować prawidłowo. Warto też wiedzieć, że suplementy mogą przyjmować różną postać: tabletek, kapsułek, kropli, saszetek z proszkiem lub ampułek z płynem.

Należy jednak mieć z tyłu głowy, że suplementy nie mogą być zamiennikiem zdrowej diety oraz higienicznego stylu życia. Są one jedynie dodatkiem do zdrowych nawyków – niezwykle cennym, ale mimo wszystko wciąż dodatkiem. 

Jak wybierać suplementy?

Rynek daje konsumentom ogrom możliwości – zarówno, jeśli chodzi o postać, jaką przyjmują suplementy, jak i o markę czy też zastosowanie. Jak więc wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie?

Warto przede wszystkim uwzględnić swój tryb życia. Inne potrzeby będzie miała osoba, która dużo trenuje, a inne taka, która prowadzi głównie siedzący tryb życia. Na przykład, jeśli dużo ćwiczysz i potrzebujesz solidnego wsparcia dla swoich mięśni, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie glutamina oraz różnego rodzaju odżywki białkowe. Jeśli natomiast masz mało ruchu, to koniecznie zadbaj o swoje stawy, na przykład stosując wapń i kolagen. 

Wybierając suplementy, warto kierować się także swoją codzienną dietą. Koniecznie skonsultuj suplementację z dietetykiem, szczególnie jeśli masz dietę wegetariańską, wegańską, ketogeniczną lub jakąkolwiek inną dietę wykluczającą. 

Należy także pamiętać, że zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek suplementację, warto w pierwszej kolejności udać się do lekarza oraz wykonać chociaż podstawowe wyniki z krwi i z moczu. W ten sposób będziesz wiedzieć, czego potrzebuje Twój organizm oraz dostaniesz medyczne zalecenia.

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*