Chcesz szyć ubrania? Te materiały na pewno Ci się przydadzą

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Chcesz szyć ubrania? Te materiały na pewno Ci się przydadzą

Artykuł sponsorowany

Samodzielne szycie ubrań to coraz bardziej popularny trend. W Internecie bez problemu można znaleźć mnóstwo poradników, jak stworzyć wymarzone fasony w domowym zaciszu. Szycie w domu to nie tylko świetna zabawa, lecz także okazja do lepszego poznania wymiarów swojego ciała, rozeznania, w czym wyglądasz najlepiej, a co niekoniecznie podkreśla Twoje atuty. Zobacz, co jest niezbędne, kiedy chcesz zacząć szyć.

Bawełna – łatwy do opanowania materiał dla początkujących

Bawełna to najbardziej uniwersalny i łatwy materiał, od którego warto zacząć szycie. Dobra, naturalna bawełna nie tylko jest przyjazna początkującym krawcom, lecz także jest jakościowym i przyjemnym dla skóry materiałem, z którego ubrania zawsze dobrze się noszą. W dobrej jakości tkaniny warto inwestować zarówno na początku swojej przygody z szyciem, jak i na każdym jej dalszym etapie. Naturalne dzianiny są zdrowe dla skóry, która może pod nim oddychać, nie dusi się i nie przegrzewa nawet w bardzo wysokich temperaturach. Bawełna jest bardzo wdzięcznym materiałem, który pięknie układa się na ciele i wygląda korzystnie nawet, jeśli ubranie nie jest idealnie uszyte. Ukrywa wszelkie niedoskonałości warsztatu młodego krawca, a również wdzięcznie obleka noszącą bawełniane ubrania osobę. Producent dzianin fabrykadzianin.pl oferuje szeroki wybór materiałów z różnymi składami i w przepięknych wzorach. Sprzedaż materiałów, niekoniecznie na metry, a konkretnej porcji dzianiny, potrzebnej nam do uszycia sukienki czy bluzki, proponuje też krojownia użytkowa.

Jakie sprzęty są niezbędne na start?

Pierwszym i oczywistym sprzętem, którego wymaga początek przygody z krawiectwem, jest maszyna do szycia. Dobór odpowiedniej maszyny do szycia to spore wyzwanie, jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii i sami do końca nie wiemy, czego potrzebujemy i czego szukamy. Przy kupnie pierwszej maszyny zdecydowanie warto skorzystać z porady kogoś doświadczonego lub eksperta w sklepie. W przypadku wielu hobby mówi się, że nie warto inwestować w dobre i rozbudowane modele, lepiej zakupić coś prostego i z czasem ulepszać swój sprzęt. Jeśli chodzi o maszynę do szycia, to nie do końca prawda. Oczywiście kupno profesjonalnej maszyny na kilka tysięcy złotych nie jest rozsądnym krokiem, jednak szycie to dosyć łatwa dziedzina rękodzieła, dlatego już po krótkim okresie użytkowania będziesz potrzebować kolejnych opcji, których zupełnie podstawowy model maszyny do szycia nie posiada. 

cottonbro/ pexels.com

Czy muszę kupować specjalne narzędzia?

W wielu przypadkach, niestety tak. Są rzeczy, których nie da się zastąpić domowymi zamiennikami. Niezbędnym sprzętem do szycia są dobre, ostre i wyważone nożyce krawieckie. Materiały są w różnym stopniu sztywne lub lejące, bardziej zwarte lub ażurowe, naturalne lub sztuczne. Dlatego odpowiednio wybrane, ostre, jak brzytwa nożyce to konieczność. Zwykłymi nożyczkami postrzępisz materiał i prędzej go zniszczysz, niż prawidłowo wykroisz. Nożyce krawieckie są również przystosowane do wielokrotnego ostrzenia, więc jedna para wystarczy nam na lata. Jeszcze jednym ważnym aspektem, odróżniających nożyce krawieckie od nożyczek kuchennych czy biurowych, jest długość ich ostrzy. Zazwyczaj przycinamy kilka metrów materiału, a nie cieniutki pasek. Dzięki długim ostrzom, nożycami krawieckimi mniej się namachamy. 

Szycie to świetna zabawa i bardzo użyteczna umiejętność, która daje nam możliwość noszenia tego, co chcemy nawet, jeśli nie ma tego w sklepach. Naprawdę warto rozpocząć swoją przygodę z szyciem i odkryć w sobie nowe pokłady kreatywności. Zakup już kilku sprzętów i kilku metrów materiału otwiera nam drogę do zupełnie innego świata. A zatem nożyce w dłoń i do dzieła!

Przeczytaj też: Znudziła Ci się stara jeansowa kurtka? Sprawdź nasze sposoby na danie jej drugiego życia

Zdjęcie główne: pexels.com/ pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*