Akcesorium dla kotów, które możesz wykonać w domu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesorium dla kotów, które możesz wykonać w domu

W sklepach zoologicznych i marketach znajdziemy szeroki wybór asortymentu zapewniającego rozrywkę i komfort domowym zwierzętom. Mogą kosztować całkiem niemało, a psy czy koty w krótkim czasie doprowadzą je do ruiny. Jeżeli będziesz wiedzieć, jak wykonać samodzielnie posłanie dla psa, stojak na miski czy drapak dla kota, nie tylko wypełnisz wolny czas ale i zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Koty, gdy nie śpią i nie jedzą, uwielbiają się bawić. Właściciele rozpieszczają je coraz to nowymi zabawkami, którymi futrzaki szybko tracą zainteresowanie. Gdy mają za dużo niespożytej energii i niewyostrzone pazurki, często zaczynają drapać meble. W tej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w specjalnie o tego przeznaczony drapak. Łatwo można go wykonać w domu. Oprócz tego będzie niewielki, mobilny, i w zależności od umiejętności, estetyczny.

Potrzebujesz do tego dwóch kawałków drewna i grubej liny z juty lub sizalu. Możesz wykorzystać gotowy już fragment nieużywanego mebla. Ponadto potrzebna będzie piła, zszywacz ręczny (stapler), klej, papier ścierny, farba i pistolet do gwoździ.

Zdecyduj, jak wysoki, długi i szeroki ma być twój drapak. Weź pod uwagę miejsce, którym dysponujesz oraz potrzeby pupila. Wytnij dwa kawałki drewna. Połącz je klejem lub pistoletem do gwoździ tak, aby tworzyły literę T, lub L ale pod kątem mniejszym niż 90˚. Drewno porządnie wygładź papierem ściernym. Według własnego uznania możesz je pomalować. Po wyschnięciu farby weź linę, stapler i klej. Na odwrotnej stronie przymocuj staplerem koniec liny. Wierzch drewna pokryj klejem. Zacznij od góry lub od dołu. Obwiąż ciasno deskę kilka razy, w paru miejscach (tylko na odwrociu deski, nie chcesz żeby kot zaczepił pazurkami o metal) zabezpieczając ją zszywkami.

Podobny efekt uzyskasz łącząc kilka fragmentów rur pcv i przytwierdzając do nich linę klejem. Rozbudowując wyżej wspomniane elementy możesz stworzyć fantastyczne rozrywkowo-wypoczynkowe drzewko dla kota. Twój zwierzak już nigdy nie będzie się nudził!

Poniżej kilka instagramowych inspiracji:

Przeczytaj też: Domowe sposoby kontra plamy. Podpowiadamy, jak naturalnymi metodami pozbyć się różnych zabrudzeń na ubraniach

Zdjęcie główne: Eric Han/ unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*