Rozstępy – czy i jak można je usunąć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rozstępy – czy i jak można je usunąć?

Artykuł sponsorowany

Większość z nas ma różne defekty skóry, które są dla nas po prostu nieestetyczne. W związku z  ich powstaniem często decydujemy się na podjęcie walki, ale nie zawsze się to udaje. Sytuacja wygląda podobnie z rozstępami, które są bolączką wielu osób, które za szybko rosły lub nadmiernie przytyły, a następnie szybko schudły. Sięganie po kosmetyki mające rzekomo zniwelować dolegliwość to jeden z wielu nieskutecznych sposobów walki z rozstępami. Czy da się usunąć defekt? Jakie są sposoby na usuwanie rozstępów?

Dlaczego powstają rozstępy?

Szukając sposobów zwalczania rozstępów, warto poczytać o przyczynach powstawania defektu. Każda (lub każdy) z nas wie, że lepiej przeciwdziałać niż później podejmować leczenie, które w niektórych przypadkach bywa nieprzyjemne. Niektóre z przyczyn powstawania rozstępów są nam wszystkim bardzo dobrze znane i czasami nie da się im zapobiec. W przypadku tych bardziej błahych można podjąć szybkie kroki niwelowania, o których wiele szczegółowych informacji można przeczytać na https://projektskora.pl/.

Zacznijmy przede wszystkim od tych najpopularniejszych, czyli zbyt szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania lub nadmiernego rozrost tkanki tłuszczowej. Z tymi przyczynami trudno jest jakkolwiek walczyć. Jeśli przyczyną jest nieodpowiednia dieta, można ją zmienić, decydując się na współpracę z dietetykiem.

Inną przyczyną, która często wpływa na powstanie rozstępów, jest uwarunkowanie genetyczne. Jest to oczywiście kwestia, której nie da się zapobiec. Inaczej sytuacja wygląda przy rzadkiej aktywności fizycznej, nieodpowiednim nawodnieniu organizmu lub złej kondycji psychicznej. Jeśli chodzi o ostatnią wymienioną przyczynę, to mamy na myśli głównie długotrwały stres, który o dziwo może przyczynić się do powstania rozstępów. Znając już najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów, można wprowadzić proces zapobiegania. Jeśli jednak jest już za późno i obserwujesz u siebie zmiany skórne takie jak powstający stan zapalny (skóra zmieni kolor na czerwony, różowy lub siny) w okolicach pleców, bioder, ramion lub brzucha, to konieczne będzie leczenie.

Jak wyleczyć rozstępy w fazie zapalnej?

Faza zapalna to pierwsze stadium rozwoju dolegliwości i towarzyszą jej zmiany skórne spowodowane długotrwałym zapaleniem głębokich warstw skóry. Towarzyszące zmiany na skórze ciała to przede wszystkim zmiana odcienia skóry na czerwony, różowy lub siny. W przypadku tej fazy leczenie nie będzie drastyczne i będzie polegać jedynie na terapii osoczem bogatopłytkowym lub osoczem połączonym z komórkami macierzystymi. 

Gorzej sytuacja wygląda w przypadku fazy zanikowej, w której rozstępu nie usunie się już zastosowaniem osocza – koniecznie będzie zastosowanie innego zabiegu.

Jak usunąć rozstępy?

Usuwanie rozstępów w fazie zanikania jest o tyle problematyczne, że chirurg będzie musiał ingerować w tkanki organizmu. Terapia, którą wykorzystuje się do całkowitego usunięcia defektu to zabieg laserowy z laserami frakcyjnymi. Niestety jest to dość nieprzyjemny zabieg, ale jest niezwykle skuteczny w neutralizacji dolegliwości. Stosować terapię laserową, należy kilkakrotnie (do trzech powtórzeń), aby było można zauważyć efekty leczenia. Po zastosowaniu zabiegu laserowego będziesz mogła (mógł) cieszyć się znakomitym wyglądem Twojego ciała!

Fot.: Huha Inc./unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*